Krásy babího léta

Na přelomu léta a podzimu se příroda začíná převlékat do pestrých barev a dává nám tak spoustu krásných příležitostí pro zkrášlení svých domovů i zahrad. Inspirujte se naším výběrem.

Vyzdobený vozík
Staré dřevěné kárky, zahradnická kolečka či jiná nepoužívaná vozítka můžete snadno proměnit v působivou dekraci, když do nich umístíte květináče a truhlíky s pestrými květy.

 

 

foto: Shutterstock

Bílé posezení
Obyčejnou starou židli nebo lavičku proměníte bílým nátěrem k nepoznání. Vystavte si na ně plody pozdního léta, vytvoříte tak nepřehlédnutelné zákoutí na zahradě či na zápraží domu.

 

 

 

foto: Shutterstock

Modrá jako nebe
Nebesky modrá barva s přírodninami krásně kontrastuje a umožní jim pěkně vyniknout. Využijte staré bandasky a jiné nádobí po babičce. Můžete je i osvěžit modrým nátěrem.

 

 

 

foto: Shutterstock

Zralé plody
Podzimní klasy kukuřice, okrasné dýně, plody mochyně, nejrůznější červené bobule… to vše lze využít k vytvoření aranžmá. Stačí jen pěkně vše vystavit na ozdobném podnosu.

 

 

 

foto: Shutterstock

Rozkvetlá dýně
Dýně patří k oblíbeným pozdně-letním dekoracím. Při jejich zdobení můžete využít například suché květy, netřesky, zralé bobule či stálezelené snítky. Jak si je letos vyzdobíte vy?

 

 

 

foto: Shutterstock

Pestrý věnec
Podzimní věnce nepřestanou překvapovat pestrostí barev plodů a květů, které můžeme k jejich výrobě využít. Krásně spolu ladí například oranžová, tmavě a světle fialová s růžovou.

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.