foto: Shutterstock

Krásy babího léta

Na přelomu léta a podzimu se příroda začíná převlékat do pestrých barev a dává nám tak spoustu krásných příležitostí pro zkrášlení svých domovů i zahrad. Inspirujte se naším výběrem.

Vyzdobený vozík
Staré dřevěné kárky, zahradnická kolečka či jiná nepoužívaná vozítka můžete snadno proměnit v působivou dekraci, když do nich umístíte květináče a truhlíky s pestrými květy.

 

 

foto: Shutterstock

Bílé posezení
Obyčejnou starou židli nebo lavičku proměníte bílým nátěrem k nepoznání. Vystavte si na ně plody pozdního léta, vytvoříte tak nepřehlédnutelné zákoutí na zahradě či na zápraží domu.

 

 

 

foto: Shutterstock

Modrá jako nebe
Nebesky modrá barva s přírodninami krásně kontrastuje a umožní jim pěkně vyniknout. Využijte staré bandasky a jiné nádobí po babičce. Můžete je i osvěžit modrým nátěrem.

 

 

 

foto: Shutterstock

Zralé plody
Podzimní klasy kukuřice, okrasné dýně, plody mochyně, nejrůznější červené bobule… to vše lze využít k vytvoření aranžmá. Stačí jen pěkně vše vystavit na ozdobném podnosu.

 

 

 

foto: Shutterstock

Rozkvetlá dýně
Dýně patří k oblíbeným pozdně-letním dekoracím. Při jejich zdobení můžete využít například suché květy, netřesky, zralé bobule či stálezelené snítky. Jak si je letos vyzdobíte vy?

 

 

 

foto: Shutterstock

Pestrý věnec
Podzimní věnce nepřestanou překvapovat pestrostí barev plodů a květů, které můžeme k jejich výrobě využít. Krásně spolu ladí například oranžová, tmavě a světle fialová s růžovou.

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek