Kornout na řezanou kytičku

Chystáte se na návštěvu a chcete donesenou květinu pěkně zabalit? Udělejte si s námi dárkový kornout, ve kterém bude ještě krásnější.

Co budete potřebovat:

  • Čtvrtku tvrdého papíru
  • obyčejnou tužku
  • pravítko
  • nůžky
  • ubrousky s potiskem
  • lepidlo
  • štětec na roztírání lepidla
  • šídlo nebo silnou jehlu/jehlici na provrtání dírky
  • přírodní motouzek nebo mašličku

 

Postup

 


Ze čtvrtky papíru vyrobte čtverec. Dejte pozor, aby všechny strany měly stejný rozměr.

 


Vyberte si ubrousek buď podle barvy, nebo podle druhu květiny, kterou chcete zabalit.

 


Ubrousek „rozložte“ na tři vrstvy a dále pracujte jen s tou nejtenčí svrchní potištěnou vrstvou. Čtvrtku natřete lepidlem. Dbejte na to, aby byly pečlivě přilepeny především okraje. Zbytek ubrousku můžete odstřihnout nebo postup s lepením ubrousku zopakujte i v budoucí vnitřní části kornoutu.

 


Podle velikosti kytičky vyrobte kornout tak, aby spodní strana měla tak velký otvor, aby tudy prošly stonky kytiček, ale kytička nepropadla skrz. Šídlem nebo tlustou jehlou/jehlicí propíchněte dvě dírky skrz rohy čtvrtky tak, abyste tudy mohli vést buď motouzek, nebo mašličku.

 


Uvažte mašličku. Konce motouzku můžete ozdobit korálkem, nebo stačí obyčejný uzlík. Kornoutek je zafixovaný, nemusíte lepit.

 


Pak už jen stačí vložit řezanou kytičku, a můžete vyrazit na návštěvu.

 

 


Realizace, text a foto: Kateřina Ramil

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.