Kornout na řezanou kytičku

Chystáte se na návštěvu a chcete donesenou květinu pěkně zabalit? Udělejte si s námi dárkový kornout, ve kterém bude ještě krásnější.

Co budete potřebovat:

  • Čtvrtku tvrdého papíru
  • obyčejnou tužku
  • pravítko
  • nůžky
  • ubrousky s potiskem
  • lepidlo
  • štětec na roztírání lepidla
  • šídlo nebo silnou jehlu/jehlici na provrtání dírky
  • přírodní motouzek nebo mašličku

 

Postup

 


Ze čtvrtky papíru vyrobte čtverec. Dejte pozor, aby všechny strany měly stejný rozměr.

 


Vyberte si ubrousek buď podle barvy, nebo podle druhu květiny, kterou chcete zabalit.

 


Ubrousek „rozložte“ na tři vrstvy a dále pracujte jen s tou nejtenčí svrchní potištěnou vrstvou. Čtvrtku natřete lepidlem. Dbejte na to, aby byly pečlivě přilepeny především okraje. Zbytek ubrousku můžete odstřihnout nebo postup s lepením ubrousku zopakujte i v budoucí vnitřní části kornoutu.

 


Podle velikosti kytičky vyrobte kornout tak, aby spodní strana měla tak velký otvor, aby tudy prošly stonky kytiček, ale kytička nepropadla skrz. Šídlem nebo tlustou jehlou/jehlicí propíchněte dvě dírky skrz rohy čtvrtky tak, abyste tudy mohli vést buď motouzek, nebo mašličku.

 


Uvažte mašličku. Konce motouzku můžete ozdobit korálkem, nebo stačí obyčejný uzlík. Kornoutek je zafixovaný, nemusíte lepit.

 


Pak už jen stačí vložit řezanou kytičku, a můžete vyrazit na návštěvu.

 

 


Realizace, text a foto: Kateřina Ramil

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.