Korálkové hvězdy

Máte doma různé korálky a nevíte, jak je využít? Udělejte si z nich krásnou ozdobu v podobě hvězdy. Můžete zkombinovat korálky z různých materiálů, výsledek vás překvapí.

Budete potřebovat

skleněné korálky:

  • 6 x velký ozdobný
  • 60 x malý broušený
  • 6 x středně velký na základový kroužek

dřevěné korálky:

  • 30 x malý červený
  • 48 x černý

 

  • drátek na navlékání
  • štípací kleště

 

 

postup

 

 

 

 

1 Na drátek navlékněte střídavě šest malých červených a šest velkých různobarevných korálků. Spojte je do kroužku protažením drátku prvním korálkem v řadě. Drátek utáhněte a začněte vytvářet první paprsek hvězdy.

 

 

 

2 Navlékněte základní řadu, která se skládá ze čtyř černých korálků, jednoho velkého ozdobného, pěti malých broušených a čtyř malých červených korálků. Špičku vytvořte protažením drátku zpět čtvrtým červeným korálkem. Přidejte pět malých broušených korálků, protáhněte drát velkým ozdobným korálem, navlékněte čtyři černé a vraťte se do základového kroužku. Drátek protáhněte zpět zlatým korálkem, dále jedním červeným a velkým modrým. Nad duhovým korálkem vytvořte druhý paprsek hvězdy.

 

 

 

3 Postupujte stejně jako u prvního paprsku. Takto vytvořte nad každým velkým korálkem kroužku jeden paprsek.

 

 

 

4 Jakmile budete mít všech šest paprsků, stočte konce drátku k sobě, odštípněte a ukryjte je v nejbližším korálku.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.