Foto: Shutterstock

Konvalinky, které neuvadnou

Práce s papírem je snadná a příjemně uklidňující. Vyrobte si podle našeho návodu kytičku něžných konvalinek, která vám zaručeně neuvadne. Udělejte s ní radost někomu milému nebo sobě.

Budete potřebovat:

  • bílý, zelený a světlemodrý papír
  • hranatou tužku
  • nůžky
  • lepidlo na papír

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Na bílý papír si nakreslete stejně velká bílá kolečka o průměru asi 2 cm. Můžete například obkreslit víčko od lepidla. Kolečka vystřihněte.

 

Foto: Shutterstock

Vezměte hranatou tužku a s pomocí jejího tupého konce vytvarujte z koleček kalíšky – viz obrázek.

 

Foto: Shutterstock

Ze zeleného papíru si podle obrázku vystřihněte delší proužek jako hlavní stonek, kratší zelené proužky jako stopky květů a také listy. Pak je slepte do podoby kvetoucí konvalinky.

 

Foto: Shutterstock

Ze světle modrého papíru střihněte užší pruh, který budete tvarovat do kornoutu. Na jeden konec pruhu nalepte listy a květy konvalinek – viz obrázek. Pak kornout smotejte a zafixujte lepidlem.

Tip: Vytvořenou kytičku konvalinek můžete využít i k výrobě jarního přáníčka.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek