Kam v březnu za inspirací? Jedině na Festival Evolution

Ekologické stravování, bydlení nebo cestování, to je jen malý výčet všeho, co můžete objevit na Festivalu Evolution, který se věnuje zdravému životnímu stylu. Navštívit jej můžete na Výstavišti v Praze Holešovicích ve dnech 20. – 22. března.

Festival nabízí inspiraci pro zájemce o novinky a trendy v oblasti bio, zdraví, ekologie, osobního rozvoje, ale také alternativy. Na téměř 450 stáncích najdete bio produkty, regionální potraviny s certifikátem kvality, přírodní kosmetiku nebo ekologickou drogerii včetně zero waste pomocníků do domácnosti. Vystavovatelskou část doplní bohatý program, který bude po všechny tři dny probíhat na sedmi pódiích a představí se na něm okolo 200 vystupujících.

Vše, o čem se bude na festivalu hovořit, si potom můžete na vlastní kůži vyzkoušet a naopak. Mezi vystavovateli tak najdete i prodejce a výrobce barefoot obuvi. Jaká jsou pozitiva a rizika chůze v barefoot obuvi vám v rámci programové nabídky řekne fyzioterapeutka Lucie Pytlová. Ta ve svém workshopu představí hlavní rozdíly mezi chůzí naboso, v barefoot obuvi a běžné obuvi a zároveň doporučí cvičení pro nohy na doma.

Jak uspořádat svůj byt, zahradu nebo kancelář podle zákonitostí Feng Shui tak, abychom pomocí úprav prostředí, ve kterém žijeme, pozitivně ovlivnili své vztahy, svou finanční situaci a dosáhli zdravého a šťastného života? Jak můžeme čerpat ze svého okolí pozitivní energii? To ve své přednášce, jak změnit svůj život přes interiér, prozradí popularizátorka metody Feng Shui Zuzana Adam.

Na festivalu pro všechny, kteří to vidí #prostejinak, se bude hovořit také o bylinkách a jejich využití při nemoci nebo jako prevence. Přední bylinářka a holistická terapeutka Aneta Benediktová promluví o tom, jak pracovat přírodní cestou s bylinkami a dětskou imunitou od útlého věku. Vysvětlí, jaké byliny a další přírodní přípravky pozitivně působí na dětskou imunitu a jak významnou roli hraje úprava stravy a osobní přístup k dítěti. Praktické rady, jak nenásilně omezit příjem cukru v našem jídelníčku, poskytne specialistka na výživu Petra Vašková.

Velký prostor bude na Festivalu Evolution věnován ekologii. Karolína Dvořáková a Magdalena Prunerová představí aktuální trendy v městském zahradničení včetně inspirativních příkladů ze zahraničí, navazující na výzvy a potřeby, které nás čekají s ohledem na potravinovou soběstačnost. Permakulturní zahradnice, bylinářka a lektorka na volné noze Kateřina Horáčková chystá přednášku s názvem Jedlé lesní zahrady. „Tvoří ji ovocné stromy a keře, skořápkoviny, vytrvalá zelenina a široká skladba bylin. Její podobu lze přizpůsobit na míru každému pozemku a uživateli – od maličké městské zahrádky až po velkou venkovskou zahradu. Jakmile takovou zahradu jednou založíme, odpadne rytí, setí, opakované výsadby a okopávání, jaké známe z konvenčních potravinových zahrad. Hlavní prací je sklizeň,“ říká.

Připraveny budou také přednášky koučů a psychologů, kteří poskytnou rady, jak na vztahy nebo jak odhalit svůj potenciál. Součástí festivalového dění bude i program pro děti, hrací koutek s hlídáním a rozsáhlá food zóna, ve které můžete ochutnat speciality nejrůznějších výživových směrů. Harmonogram festivalu, informace o vystavovatelích a vstupenky v předprodeji najdete na www.festivalevolution.cz.

 

Komerční prezentace

Uložit

Uložit


Další články

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.