Jednoduchá kapsička

Učíte se šít? Tuhle jednoduchou toaletní kapsičku na nezbytné drobnosti určitě snadno zvládnete. Postupujte podle návodu, který připravili v liberecké dílně D. R. A. K.

Budete potřebovat:

  • 2 druhy pevnější látky (zde květovaná a žlutá)
  • zip
  • nůžky
  • šicí stroj
  • nitě

postup

1. Nastřihněte dva díly taštičky (vzorovaný a žlutý) o velikosti, jakou budete potřebovat. Naše kapsička má rozměry 27 x 20 cm. Pamatujte, že je potřeba přidat 1,5 cm na švy. Délka žlutého dílu odpovídá šířce kapsičky, delší strana vzorovaného dílu je dvojnásobkem kratšího rozměru hotové kapsičky.

2. Na větší vzorovaný díl přišijte z rubové strany zip stejné délky, jako je šířka taštičky. Můžete použít i zip delší a ustřihnout ho na potřebnou délku.

3. Na zip přišijte druhý žlutý díl taštičky.

4. Žlutý díl přeložte přes zip tak, aby ve výsledku zip překrýval, a opět ho k zipu přišijte podle obrázku.

5. Pokud jste zip stříhali, navlékněte na zip jezdce.

6. Nakonec jednotlivé díly z rubové strany sešijte, otočte kapsičku na líc a po obvodu ji prošijte.

 


Text a foto: D. R. A. K. Liberec

Další články

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.