Jak vylepšit starou poštovní schránku

Máte doma oprýskanou schránku, která je sice funkční, ale už vás omrzela? Novou tvář jí snadno vykouzlíte pomocí tavné pistole a barev. Je to efektní a rychlé. Zvládnete to ani ne za hodinu.

Co budete potřebovat:

  • Starou poštovní schránku
  • tavnou pistoli (např. Pattex)
  • zlatou barvu (např. Natrima na okapy)
  • štětec
  • černou a hnědou tónovací barvu (např. Hetcolor)
  • měkký hadřík

 

postup

 

1. Schránku omyjte od prachu a nechte oschnout. Tavnou pistolí napište nebo nakreslete vybraný vzor. Lepidlo bude zcela suché za pár minut.

 

2. Schránku natřete zlatou barvou.

 

3. Vzor vyrobený tavnou pistolí přetřete hnědou tónovací barvou, do níž jste předtím přidali trochu černé.

4. Když je barva napůl suchá, vytřete ji hadříkem a ponechte jen v záhybech kolem vzoru, abyste vytvořili starou patinu.


Náš tip:

Na schránku můžete napsat nejen číslo vašeho domu, ale i vaše příjmení.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.