Jak správně vybrat parfém jako dárek?

Rádi byste obdarovali někoho stylovým parfémem, ale bojíte se abyste nešlápli vedle? Výběr vůně je velmi specifický a ne zase tak jednoduchý úkol. V první řadě bude dobré, když si uděláte základní přehled o tom jaké skupiny vůní známe. Pro jaký typ osobnosti se hodí spíše svěží vůně a pro jaký zase kořenitější. Také si povíme něco o koupi vůně podle flakonu.

Jaké existují skupiny vůní

Zmíníme ty, které patří obecně mezi nejoblíbenější. Určitě tedy musíme říci citrusové vůně, které se vyznačují svojí lehkostí a svěžestí. Další silnou skupinou jsou parfémy, které řadíme do dřevitých a kořeněných vůní. Fougere vůně jsou velmi intenzivní pro mladé pány, zároveň jsou ale velmi přitažlivé pro ženy. Další oblíbenou skupinou jsou vůně květinové, a to především u žen.

Jak tedy vybrat parfém jako dárek

Pokud kupujete parfém osobě, kterou znáte, tak víte, co má ráda. V případě, že se jedná o sebevědomého člověka, bude mít pravděpodobně raději těžší a výrazné vůně. Naopak když kupujete parfém kamarádce, která je, tak trochu snílek spíše ocení vůni květinovou či citrusovou.

Z charakteristiky a preferencí člověka, kterému parfém kupujete si uděláte první obrázek o typu vůně, jaký pořídit. Dalším pomocníkem může být například použití různých filtrů při koupi na internetu. Určitě vám dost také řeknou recenze u jednotlivých parfémů. Mnohdy je i možnost výměny, takže pokud byste nakonec zvolili dárek špatně. Dotyčná osoba si může vybrat z velmi široké nabídky parfémů.

Zdroj: FreePik

Rozhodování se podle flakonu

Design flakonu je nedílnou součástí toho, aby se parfém dobře prodával. Každý z nás určitě někdy koupil něco podle obalu. Ale u výběru parfému víc než u čehokoli jiného to není příliš dobrý nápad. Samozřejmě pokud se jedná o parfém, který nekupujete pro sebe, nemůžete ho dopředu vyzkoušet. Nebo v případě, že kupujete parfém na internetu. Je ale dobré si určitě udělat rešerši, o které jsme mluvili výše.

Kupovali jste již někdy parfém jako dárek? Povedl se výběr nebo se vám nepovedlo trefit do vkusu obdarovaného?

Komerční prezentace


Další články

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší. Celý článek

Průvodce kosmetikou

Průvodce kosmetikou

Na trhu je nespočet kosmetických výrobků. Každou chvíli na nás vybafne reklama, co vše musí naše kosmetická taštička obsahovat. Je však opravdu nutné mít všechny tyto přípravky doma? Samozřejmě, že ne. Stačí znát základní kosmetické principy. Abychom vám to ještě více ulehčili, představíme si 6 nepostradatelných přípravků, bez kterých se dámy neobejdeme!

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.