Jak se připravit na léto?

Příprava těla na léto se vyplatí, protože většinou se jde tzv. s kůží na trh a to doslova!

Očistěte se vnitřně

Ne nadarmo jsou po zimě v kurzu různé detoxy, půsty a očisty. Tělo bývá po zimě unavené, mnohdy kvůli nesprávné stravě a klasickým svátečním hodům o Vánocích nebo Velikonocích. Je dobré zařadit ovocné šťávy, vypustit těžká jídla, víc pít a víc se pohybovat. Nastartujte svůj organismus také častějším pobytem venku, zařaďte procházky nebo sportovní aktivity.

Zaměřte se na pleť

Kůže po celém těle potřebuje správnou péči a ošetřování. Po zimě bývá pleť vysušená, takže hydratujte a mastěte různými krémy. Pokožka všude na těle má svá specifika, proto rozlišujte krém na ruce, nohy, celé tělo a speciální péči věnujte obličeji. Oční krém dělá divy, mastnější krémy se zase hodí na ruce a nohy. Bude jistě potřeba zbavit se ochlupení a před létem se vyplatí spíše depilovat než epilovat. S novou sezónou se zamyslete, jestli nepřišel čas koupit nový strojek. Současné depilační strojky, které běžně seženete na trhu, jsou už zcela bezbolestné a chloupky odstraní šetrnou metodou.

Zdroj: FreePik.com

Vlasy

Vlasy si zaslouží aplikaci vlasové masky. Bývají olejové a vyživující. Můžete zkusit i některé domácí recepty. Vlasům svědčí med, olivový olej nebo třeba vajíčka. Šampón a kondicionér volte podle svého vkusu, ale pamatujte, že je dobré občas změnit značku. Vlasy si umí na stejný druh mytí zvyknout a přípravky se mohou stát postupem času méně funkční.

Připravte šatník

Po zimě je dobrým zvykem, projít šatník, vyházet nebo vyměnit nenošené kousky, doplnit šatník na novou sezónu podle současných trendů. Mrkněte na nové kolekce a nechte se inspirovat tím, co letos pofrčí.

Očistěte mysl

Po prvním kvartálu roku je dobré se zastavit, utřídit si myšlenky a zorientovat se, jak si zatím podle sebe stojíme. Jede vše podle plánu, je tento rok chaotický, řešíte krize nebo si užíváte radostí života. Zkoncentrujte se a promyslete, jak chcete pokračovat dál. Někomu vyhovují přesné plány, někdo jede intuitivně nebo podle vizí. Soustřeďte se na dobrou psychohygienu, dopřejte si dostatek spánku. Léto umí být pohodové i náročné, buďte tedy připraveni!

Komerční prezentace


Další články

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší. Celý článek

Průvodce kosmetikou

Průvodce kosmetikou

Na trhu je nespočet kosmetických výrobků. Každou chvíli na nás vybafne reklama, co vše musí naše kosmetická taštička obsahovat. Je však opravdu nutné mít všechny tyto přípravky doma? Samozřejmě, že ne. Stačí znát základní kosmetické principy. Abychom vám to ještě více ulehčili, představíme si 6 nepostradatelných přípravků, bez kterých se dámy neobejdeme!

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.