Zdroj: FreePik.com

Jak se připravit na léto?

Příprava těla na léto se vyplatí, protože většinou se jde tzv. s kůží na trh a to doslova!

Očistěte se vnitřně

Ne nadarmo jsou po zimě v kurzu různé detoxy, půsty a očisty. Tělo bývá po zimě unavené, mnohdy kvůli nesprávné stravě a klasickým svátečním hodům o Vánocích nebo Velikonocích. Je dobré zařadit ovocné šťávy, vypustit těžká jídla, víc pít a víc se pohybovat. Nastartujte svůj organismus také častějším pobytem venku, zařaďte procházky nebo sportovní aktivity.

Zaměřte se na pleť

Kůže po celém těle potřebuje správnou péči a ošetřování. Po zimě bývá pleť vysušená, takže hydratujte a mastěte různými krémy. Pokožka všude na těle má svá specifika, proto rozlišujte krém na ruce, nohy, celé tělo a speciální péči věnujte obličeji. Oční krém dělá divy, mastnější krémy se zase hodí na ruce a nohy. Bude jistě potřeba zbavit se ochlupení a před létem se vyplatí spíše depilovat než epilovat. S novou sezónou se zamyslete, jestli nepřišel čas koupit nový strojek. Současné depilační strojky, které běžně seženete na trhu, jsou už zcela bezbolestné a chloupky odstraní šetrnou metodou.

Zdroj: FreePik.com

Vlasy

Vlasy si zaslouží aplikaci vlasové masky. Bývají olejové a vyživující. Můžete zkusit i některé domácí recepty. Vlasům svědčí med, olivový olej nebo třeba vajíčka. Šampón a kondicionér volte podle svého vkusu, ale pamatujte, že je dobré občas změnit značku. Vlasy si umí na stejný druh mytí zvyknout a přípravky se mohou stát postupem času méně funkční.

Připravte šatník

Po zimě je dobrým zvykem, projít šatník, vyházet nebo vyměnit nenošené kousky, doplnit šatník na novou sezónu podle současných trendů. Mrkněte na nové kolekce a nechte se inspirovat tím, co letos pofrčí.

Očistěte mysl

Po prvním kvartálu roku je dobré se zastavit, utřídit si myšlenky a zorientovat se, jak si zatím podle sebe stojíme. Jede vše podle plánu, je tento rok chaotický, řešíte krize nebo si užíváte radostí života. Zkoncentrujte se a promyslete, jak chcete pokračovat dál. Někomu vyhovují přesné plány, někdo jede intuitivně nebo podle vizí. Soustřeďte se na dobrou psychohygienu, dopřejte si dostatek spánku. Léto umí být pohodové i náročné, buďte tedy připraveni!

Komerční prezentace


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Jak vybavit pokoj pro studenta

Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova? Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek