Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Víte, kam až sahají počátky kočičího žebrání? Do dob, ve kterých začalo soužití kočky s člověkem. Chytrá kočka tak zjistila, že pro sebe může získat víc. Nebýt ochočení, živila by se dále lovem. Vyhodíte-li kočku, dostane se do tvrdé životní reality, musí lovit, pojídat zbytky u popelnic a žebrat u lidských prahů.

 

Žebrání a jeho vliv na kočičí zdraví

Jak to funguje? Většinou si kočku naučíme loudit už v raném dětství, a pokud ne, naučí se to časem sama. Motá se nám kolem nohou, když si připravujeme jídlo a doufá, že máme něco lepšího než ona ve své misce. Když jíme, čeká na druhé židli a těší se, že se s ní podělíme o svou svačinu. Pokud nic nedostává, umí se šikovně připomenout, zaseknout drápky do ubrusu. Sedí-li na zemi, natahuje se na stůl, skáče na klín či pomocí drápků útočí na lidskou nohu. Většinou neodoláme, utrhneme si z vlastního talíře a kočku něčím dobrým potěšíme. Neznale to párkrát uděláme a naučíme ji žebrat.
Kromě toho, že vás žebrání otravuje, má i další negativní důsledky. Především na zdraví vaší kočky. Některé lidské jídlo není pro kočky vůbec vhodné. Proto je lepší jí podávat pro ni určené pamlsky. Ale i u nich buďte opatrní. Vaše micina by mohla snadno přibrat na váze.

 

Jak začít s odnaučováním?

Chcete svou kočku tomuto nevhodnému chování odnaučit? Nedávejte jí od stolu žádné jídlo z vlastního talíře a zaveďte nový řád ve vašem stravování. Kočce dávejte jíst ve stejnou chvíli, když jíte vy. Musí mít své misky, umístěné na klidném místě, ideálně v jiné místnosti, než kde jíte vy. Měla by vědět, že svoji potravu najde jen ve svých mističkách a že nikdy nedostane nic od stolu. Kočka by také neměla skákat na kuchyňskou linku a obsluhovat se podle vlastního uvážení. Když dojíte, všechny zbytky jídla ze stolu i z linky ukliďte.

 


Zdroje: www.krmeni.cz

Další články

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Jak co nejlépe krmit vašeho plaza? Před zodpovězením této otázky se musíme vrátit o krok zpět, a to do učebnice biologie. Plazi, kam spadají hadi, chameleoni, želvy, agamy, ještěrky a další tvorové, které rádi chováme doma jako mazlíčky, se dělí na býložravce, hmyzožravce, masožravce a všežravce. Poměrně široké rozpětí, že ano? V této chvíli vám to má poskytnout informaci o tom, že při výběru krmiva pro vašeho mazlíčka si budete muset být jistí, do které z těchto kategorií spadá. Více si přečtete v článku. Celý článek

Co byste měli vědět o složení krmiva pro psy?

Co byste měli vědět o složení krmiva pro psy?

Chovatelské potřeby dnes nabízí spoustu značek krmiva, proto když stojíte před regálem v obchodě se zvířaty a vybíráte krmivo pro svého psa, určitě věnujete pozornost etiketám. Ale rozumíte skutečně tomu, co tyto složité informace znamenají? Porozumění etiketám na krmivu pro psy je klíčem k tomu, aby váš mazlíček dostával správnou výživu. Etikety krmiv pro psy obsahují mnoho informací, například seznam složek, nutriční hodnoty, doporučení pro krmení a mnoho dalšího. Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba si dát pozor, je však seznam složek. V našem seznamu jsou uvedeny všechny složky, které se v krmivu pro psy vyskytují. Celý článek

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Na své chlupaté parťáky byste v zimě neměli rozhodně zapomínat. I je totiž mráz dokáže pěkně potrápit. Je potřeba je během zimy více krmit? Vyplatí se pořídit psům na zimu funkční obleček? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné?

Celý článek