Drátované vajíčko

Ozdobte si velikonoční vejce způsobem, který zaručeně vydrží dlouhé roky – zkuste ho odrátovat. Podle našeho návodu to určitě zvládnete.

Hotové vajíčko s nejjednodušším vzorem. Po zvládnutí této základní techniky lze libovolně přidávat počet smyček, a tím vytvářet podstatně složitější vzory podle vlastní fantazie.

 

Co budete potřebovat:

  • Měkký měděný drát o průměru 0,3 mm
  • vyfouknuté vajíčko

 

Postup:

 

Uštípněte si asi tři čtvrtě metru drátu. Na jednom konci vytvořte překřížením očko. S druhým koncem drátu budete dále pracovat tak, že ho vždy prostrčíte vrchem do očka a protáhnete. Tím si vytvoříte celkem asi 10 smyček.

 

 


Tímto způsobem pokračujte a vytvářejte tak další řady.

 

 


Když potřebujete navázat nový drát, prostrčte v protisměru do očka drát nový a zahněte ho.

 

 


Dále již pracujte s novým drátem.

 

 


Pokračujte stále stejným způsobem až odrátujete celé vajíčko.

 

 


Na závěr první řadu smyček stáhněte, tím výplet na vajíčku napnete.

 


Realizace a text: Laděna Hejzlarová; foto: Jaroslav Hejzlar

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.