Dózy pro radost

Na jejich výrobu můžete zužitkovat nejrůznější plechovky a staré korkové prostírání. Decentní nápis se vzkazem pro vaši polovičku jim dodá jedinečné kouzlo.

Budete potřebovat

  • plechovky (např. od kávy)
  • korek (např. korkové prostírání)
  • pero, nůžky
  • vteřinové lepidlo (např. Loctite Perfect Pen)
  • brusný papír zrno č. 80 a 120
  • barvu ve spreji černou tabulovou (např. Do it Chalkboard zn. Marabu) nebo bílou (např. Aqua zn. Dupli-Color)
  • tekutý křídový popisovač bílý a lesklý lakový popisovač černý (např. Porcelain & Glas zn. Marabu)

 

postup

 

1. Na korkový plát obkreslete obvod plechovky. Potom kreslete další kruhy, postupně vždy přibližně o 1 mm menšího průměru. Takto nakreslete asi 6–7 kruhů.

 

 

2. Kruhy vystřihněte nebo vyřízněte ostrým nožíkem.

 

 

3. Na kruhy postupně naneste trochu lepidla a slepujte je od největšího po nejmenší. Jeden menší kruh nalepte i z druhé strany největšího kruhu, ten bude plnit funkci těsnění plechovky.

 

 

4. Po pár minutách od slepení můžete kruhy přebrousit brusným papírem, abyste jejich spoje zaoblili. Bruste jemně, abyste nevytrhli i drobné kousky korku. Okraje pěkně zaoblete.

 

 

5. Plechovky nastříkejte barvou ve spreji. Stříkejte opatrně, raději méně a ve více vrstvách, aby barva nestékala. Plechovky při stříkání otočte dnem vzhůru, aby se barva nedostala dovnitř.

 

 

6. Na zaschlé plechovky napište nápisy. Můžete si je nejprve nacvičit na papíře. Na tabulovou barvu můžete použít smývatelný křídový popisovač, na bílou barvu trvalý lakový popisovač.

 

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Květinový polštář

Květinový polštář

Obyčejný polštářek můžete proměnit v rozkvetlou louku – stačí na něj našít několik výrazných květů, které si sami uháčkujete. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Jak předcházet cukrovce

Jak předcházet cukrovce

Máte v rodině diabetes? Pak byste se měli snažit žít zdravě. Dostatek pohybu a tělo bez zbytečné nadváhy – to je recept, jak se tomuto onemocnění vyhnout.

Celý článek

Levandulové potěšení

Levandulové potěšení

Vyrobte si čistě přírodní kosmetiku z levandulových květů. Získáte tak originální zkrášlovací přípravky bez zbytečné chemie, navíc s příjemnou levandulovou vůní.

Celý článek

Ovocné koláče

Ovocné koláče

Jsou voňavé, lahodné, plné vitaminů, chutnají ke kávě i k snídani. Dopřejte si koláče s čerstvým ovocem upečené tak, jak to dělávaly hospodyňky v časech minulých…

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.