Dózy pro radost

Na jejich výrobu můžete zužitkovat nejrůznější plechovky a staré korkové prostírání. Decentní nápis se vzkazem pro vaši polovičku jim dodá jedinečné kouzlo.

Budete potřebovat

  • plechovky (např. od kávy)
  • korek (např. korkové prostírání)
  • pero, nůžky
  • vteřinové lepidlo (např. Loctite Perfect Pen)
  • brusný papír zrno č. 80 a 120
  • barvu ve spreji černou tabulovou (např. Do it Chalkboard zn. Marabu) nebo bílou (např. Aqua zn. Dupli-Color)
  • tekutý křídový popisovač bílý a lesklý lakový popisovač černý (např. Porcelain & Glas zn. Marabu)

 

postup

 

1. Na korkový plát obkreslete obvod plechovky. Potom kreslete další kruhy, postupně vždy přibližně o 1 mm menšího průměru. Takto nakreslete asi 6–7 kruhů.

 

 

2. Kruhy vystřihněte nebo vyřízněte ostrým nožíkem.

 

 

3. Na kruhy postupně naneste trochu lepidla a slepujte je od největšího po nejmenší. Jeden menší kruh nalepte i z druhé strany největšího kruhu, ten bude plnit funkci těsnění plechovky.

 

 

4. Po pár minutách od slepení můžete kruhy přebrousit brusným papírem, abyste jejich spoje zaoblili. Bruste jemně, abyste nevytrhli i drobné kousky korku. Okraje pěkně zaoblete.

 

 

5. Plechovky nastříkejte barvou ve spreji. Stříkejte opatrně, raději méně a ve více vrstvách, aby barva nestékala. Plechovky při stříkání otočte dnem vzhůru, aby se barva nedostala dovnitř.

 

 

6. Na zaschlé plechovky napište nápisy. Můžete si je nejprve nacvičit na papíře. Na tabulovou barvu můžete použít smývatelný křídový popisovač, na bílou barvu trvalý lakový popisovač.

 

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…