Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Každý má jen jedno zdraví a další už nedostane. Proto bychom o něj měli náležitě pečovat, což se ne vždy děje. Kupodivu kvůli tomu není potřeba zcela od základu měnit svůj život. Mnohdy bohatě postačí začít se jen o trochu více hýbat, případně vylepšit si jídelníček. Rovněž je dobré pořídit si i některé kvalitní doplňky stravy.

Pohyb i jídlo jsou důležité, ale ne vždy stačí

Jak již bylo řečeno na začátku, pohyb je pro člověka důležitý. Každý den je dobré ujít alespoň šest tisíc kroků, případně si alespoň vyjet na kole, respektive na rotopedu. I jídlo má velký vliv.

Když do sebe budeme házet pouze samé tučné a přeslazené potraviny, dříve či později se nám to vymstí. Někdy však ani zdravý životní styl nevede k dostatečnému efektu. V takovém případě je možné své zdraví podpořit různý doplňky.

Co na imunitu?

Podpořit imunitu jde mnoha způsoby – saunováním, otužování či různými bylinkami a vitamíny. Mezi ten nejznámější vitamín, kterého by měl mít člověk v těle vždy dostatečné množství, patří vitamín C. Dá se získat z širokého spektra potravin, nicméně je možné ho do sebe dostat i prostřednictvím vhodných doplňků stravy.

Ty jsou výhodné i v tom, že většinou obsahují i celou řadu jiných zdraví prospěšných látek, které dokáží imunitu náležitě podpořit. Stačí si jen každý den zobnout jednu dvě pilulky a nachlazení by nemělo mít žádnou šanci.

Pozor na stres

Nejen viry se pokoušejí o naši pohodu. Často může naše správné fungování narušit i stres, respektive jeho následky. Proto je vhodné si svou nervovou soustavu vhodně chránit.

Hlavní je mít v organismu dostatečné množství hořčíku. Ten je často problém vstřebat pouze ze stravy, takže se doporučuje pořídit si vhodné pilulky, případně nápoje.

Proti stresu a na podporu nervového systému se rovněž běžně používá Rozchodnice růžová. Ta se dá za dobré peníze pořídit kupříkladu v rámci slevové akce Black Friday v e-shopu Notino.

Komerční prezentace


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Jak vybavit pokoj pro studenta

Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova? Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek