Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Každý má jen jedno zdraví a další už nedostane. Proto bychom o něj měli náležitě pečovat, což se ne vždy děje. Kupodivu kvůli tomu není potřeba zcela od základu měnit svůj život. Mnohdy bohatě postačí začít se jen o trochu více hýbat, případně vylepšit si jídelníček. Rovněž je dobré pořídit si i některé kvalitní doplňky stravy.

Pohyb i jídlo jsou důležité, ale ne vždy stačí

Jak již bylo řečeno na začátku, pohyb je pro člověka důležitý. Každý den je dobré ujít alespoň šest tisíc kroků, případně si alespoň vyjet na kole, respektive na rotopedu. I jídlo má velký vliv.

Když do sebe budeme házet pouze samé tučné a přeslazené potraviny, dříve či později se nám to vymstí. Někdy však ani zdravý životní styl nevede k dostatečnému efektu. V takovém případě je možné své zdraví podpořit různý doplňky.

Co na imunitu?

Podpořit imunitu jde mnoha způsoby – saunováním, otužování či různými bylinkami a vitamíny. Mezi ten nejznámější vitamín, kterého by měl mít člověk v těle vždy dostatečné množství, patří vitamín C. Dá se získat z širokého spektra potravin, nicméně je možné ho do sebe dostat i prostřednictvím vhodných doplňků stravy.

Ty jsou výhodné i v tom, že většinou obsahují i celou řadu jiných zdraví prospěšných látek, které dokáží imunitu náležitě podpořit. Stačí si jen každý den zobnout jednu dvě pilulky a nachlazení by nemělo mít žádnou šanci.

Pozor na stres

Nejen viry se pokoušejí o naši pohodu. Často může naše správné fungování narušit i stres, respektive jeho následky. Proto je vhodné si svou nervovou soustavu vhodně chránit.

Hlavní je mít v organismu dostatečné množství hořčíku. Ten je často problém vstřebat pouze ze stravy, takže se doporučuje pořídit si vhodné pilulky, případně nápoje.

Proti stresu a na podporu nervového systému se rovněž běžně používá Rozchodnice růžová. Ta se dá za dobré peníze pořídit kupříkladu v rámci slevové akce Black Friday v e-shopu Notino.

Komerční prezentace


Další články

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Podzim se již naplno ohlásil, a tak nastal nejvyšší čas na pořádné podzimní nákupy. Podívejte se na aktuální módní trendy Nike Air Max a vykročte do pochmurných dnů v těch nejstylovějších a nejpohodlnějších botách. Nabídka je skutečně pestrá a jistě si z ní vyberou ženy, muži i děti.
Celý článek
Už znáte herbář časopisu Flóra?

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Sezóna je za rohem a my vám proto připravili velkou databázi květin, keřů a stromů. Náš herbář má téměř 17 000 položek. Hledat v něm můžete podle jména rostliny nebo jejich vlastností a potřeb. Celý článek

Ušetřete na plynu co nejvíce. Stačí porovnat dodavatele

Ušetřete na plynu co nejvíce. Stačí porovnat dodavatele

Během doby fixace se cena za plyn nemění. Jakmile se však tato lhůta blíží ke konci, budete svým dodavatelem upozorněni na změny cen. Pokud se obáváte vysokých výdajů, můžete zvážit přechod ke konkurenci. Abyste však mohli zjistit, zdali se vám taková změna vyplatí, je ideální cestou využít online nástroje, které vám přehledně srovnají veškeré nabídky.
Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.