Čím vybavit předsíň

Předsíň tvoří přechod mezi venkovním prostředím a interiérem, proto jsou na ni kladeny požadavky, na které bychom neměli při zařizování zapomenout.

I malá předsíň by měla být vybavena alespoň věšákem na kabáty, policí na pokrývky hlavy, místem na odložení bot a zrcadlem. Co vše by mohlo v ideálně vybavené předsíni být?

 

Kam s oblečením a obuví

V předsíni potřebujeme především místo na oblečení a obuv. Pro tu je tu botník – pro ty momentálně nošené otevřený policový, který při dostatečné výšce a stabilitě využijeme i jako lavici při přezouvání. Čistá obuv může být uložena ve vyšším uzavřeném botníku se šikmými výklopnými poličkami nebo s výsuvnými zásuvkami. Pro hodně mokré a zablácené boty dobře poslouží umělohmotná podložka se zvýšenými okraji, odkud se voda a bláto nedostanou na podlahu.

Při zařizování zkuste zrecyklovat i starší nevyužité předměty

Skříň, nebo věšák?

Skříň je vhodná na uložení svrchního sezónního oblečení – kabátů, bund, pršiplášťů, čepic, rukavic, ale i nákupních tašek a podobně. Aktuálně nošený kabát nebo bundu, které mohou být z venku provlhlé, pověsíme na věšák. Podle prostoru si pořídíme buď nástěnný, doplněný policí na pokrývky hlavy, nebo stojací.

 

Dopřejme si pohodlí

Při obouvání a zouvání se rádi posadíme. Ve větší předsíni se hezky vyjímá dřevěná lavice s opěradlem, v menší si dopřejeme aspoň židli nebo stoličku bez opěrky. Domácí obuv může být v botníku, po ruce ji budeme mít v koši z přírodního výpletu.

Před odchodem bychom měli svůj vzhled zkontrolovat pohledem do zrcadla. Ideální je vysoké nebo aspoň středně velké. Může být samostatné i součástí nábytku. Deštníky postavíme do stojanů, které bývají vybaveny i miskou zachycující vodu.

Dřevěný regál můžete dobře využít i jako botník

Důležité drobnosti

Také občas hledáte klíče? Ideální je mít pro ně stálé místo – misku, košík nebo ještě lépe skříňku či věšák s malými háčky. Někdo využije i desku na poznámky a vzkazy, které na ni napíše křídou nebo upevní lístek s textem. Vhodně vyřešíme i osvětlení předsíně. Zmíněné vybavení můžeme doplnit dalšími věcmi a dekoracemi podle osobního vkusu.

Drátěná nástěnka poslouží třeba jako místo pro poštu

www.almara-shop.cz, www.bellarose.cz, www.butlers.cz, www.ikea.cz, www.lepatio.cz, www.mirland.cz, www.moebelix.cz


K čemu slouží předsíň

Do předsíně často vstupujeme v kabátě mokrém od deště nebo sněhu, s deštníkem, ze kterého crčí voda, a v botách od bláta. To vše je třeba odložit, abychom nevnesli mokro a nečistoty dál do domu. Při odchodu se tu obouváme, oblékáme, bereme si vše potřebné na cestu z domu.

Půvabná skříňka na klíče může být ozdobou předsíně

 

Stojací věšák je stále oblíbeným kouskem předsíňového vybavení

 


Text: IVA TVRZOVÁ, foto: ARCHIV FIREM

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek