Chce to vtip!

Jak si vytvořit efektní svícen během chvilky z toho, co máme doma po ruce? Stačí zelená snítka s bobulemi, nemletá káva nebo trochu soli… Inspirujte se!


Vodní svícen s bobulemi

Do pěkné baňaté skleničky vložte snítku s červenými bobulemi (v tomto případě je to hlohyně, ale hodí se i skalník, cesmína a podobně.), zalijte ji vodou kousek pod okraj a na hladinu položte plovoucí svíčku. Můžete také vytvořit větší variantu tohoto svícnu doprostřed stolu, když použijete větší skleněnou mísu a více plovoucích svíček.


Pro milovníky kávy

Do obyčejné skleničky vložte širší vyšší svíci, ideálně tak širokou, aby po okrajích zbyla zhruba 1 cm široká mezera, a tento prostor vyplň kávovými zrny. Skleničku můžete ozdobit stužkou v barvě svíčky – buď ji jednoduše uvažte, nebo přilepte lepidlem. Místo spoje pak můžete zamaskovat třeba přilepením hvězdičky badyánu.


Z formy na bábovku

Pěknou formu na bábovku po babičce už možná na pečení nepoužíváte, tak proč si z ní neudělat krásný vánoční svícen. Do středu roztaveným voskem zafixujte vyšší svíci a bábovku vyplňte ořechy, šiškami, sušenými kolečky pomeranče a dalšími přírodninami podle svého vkusu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek