Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší.

Vývoj cen v roce 2021

Světová pandemie s cenami za elektřinu pohnula směrem dolů. Je však možné, že u vašeho dodavatele šlo o minimální změny a při nalezení nového, byste mohli ušetřit. Prohlédněte si proto ceník elektřiny, který vám ukáže srovnání konkurence. Zůstaňte v obraze i přesto, že jste s cenou za energie spokojení. Změnu totiž můžete provést vždy, a to jednoduše prostřednictvím výpovědi stávající smlouvy.

Proč ceny klesají?

Důvod je jednoduchý. Pandemie donutila vlády jednotlivých států, včetně České republiky, omezit provoz podnikatelů. Ti jsou ovšem velkými odběrateli elektrické energie. I když spotřeba domácností naopak narostla, jelikož lidé mnoho času strávili doma, ani tato skutečnost ztráty nenahradila. Čím menší je poptávka po elektrické energii, tím nižší je také její cena. Už v roce 2020 se začalo projevovat snižování, které pokračuje i letos. Jak se bude cena elektřiny vyvíjet do budoucna je těžké určit jak pro odborníky v oblasti energetiky, tak pro ekonomy.

Neregulovaná složka elektřiny

Pevnou cenu, se kterou nelze hýbat určuje především ERÚ podle různých faktorů. Cenu neregulované složky elektřiny ale ovlivňují dodavatelé. I když tak dochází k poklesu ceny za elektřinu u většiny z nich, výsledné hodnoty budou přesto rozdílné. Místo porovnávání každého z nich pomocí webových stránek a hledání materiálů můžete využít jednoduchého pomocníka v podobě kalkulačky.

Hledejte nejvýhodnější cenu skrze internet

Vypočítejte si, kolik by mohla u jednotlivých dodavatelů stát vaše elektřina. Kalkulačka elektřiny online je ideálním nástrojem, který má aktuální data od většiny dodavatelů a pomůže vám srovnat nabídky podle vašich filtrů. Vyhovuje tak individuálním podmínkám každého hledajícího. Celé srovnání cen elektřiny lze provést z pohodlí domova, bez stresu a nátlaku. Podle svého vlastního tempa si vyberete nejvhodnější produkt, přečtěte všechny podmínky, a teprve poté můžete dodavatele kontaktovat s vašimi dotazy nebo rozhodnutím přejít k jeho službám.
Díky jednoduchému srovnání můžete zvážit, jak jste na tom s cenami nyní a v případě potřeby jen vypovědět stávající smlouvu prostřednictvím písemně podané výpovědi smlouvy.

Fixace

Jakmile se rozhodnete pro novou smlouvu, zvažte také možnost fixace. Ta vám totiž zajistí stejnou cenu elektřiny po dobu několika let, ať už se na trhu děje cokoli. Obzvlášť v této nevypočitatelné pandemické době, kdy dochází k rychlým zvratům, můžete možnost fixace ocenit. Pokud však očekáváte, že se elektřina v budoucnu bude ještě více zlevňovat, můžete se rozhodnout také pro nabídku s nejnižší možnou fixací.

Komerční prezentace


Další články

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Už se vám váš obývák okoukal a máte pocit, že by ho to zase chtělo nějak osvěžit? Nebo ho teprve plánujete a zařizujete? Dneska pro vás máme několik tipů, jak mu dát (nový) šmrnc jen pomocí doplňků. Celý článek

Průvodce kosmetikou

Průvodce kosmetikou

Na trhu je nespočet kosmetických výrobků. Každou chvíli na nás vybafne reklama, co vše musí naše kosmetická taštička obsahovat. Je však opravdu nutné mít všechny tyto přípravky doma? Samozřejmě, že ne. Stačí znát základní kosmetické principy. Abychom vám to ještě více ulehčili, představíme si 6 nepostradatelných přípravků, bez kterých se dámy neobejdeme!

Celý článek

Přečtěte si