Bylinky v bytě

Při vaření není nad čerstvé bylinky, které pokrm ochutí a provoní. Pěstovat si je můžeme i přímo v kuchyni.

Aby bylinky v místnosti prospívaly, potřebují dostatek světla. Nejlepší je umístit je na parapet okna, na poličku u okna nebo je zavěsit v jeho blízkosti. Použít můžeme běžné květináče, ale nabízí se i speciální nádoby na bylinky.

Malý dřevěný skleníček zajistí rostlinám stálé klima (Bella Rose)

Chytré vychytávky

Pro vlhkomilné rostliny jsou praktické samozavlažovací květináče a truhlíčky. Aby bylinky v malé kuchyni nepřekážely, zasadíme je do květináčů, které lze zavěsit na stěnu nebo od stropu. Využít se dají i kuchyňské závěsné systémy, tzv. reling – vedle různého náčiní na ně pověsíme plechové, keramické nebo plastové minitruhlíčky nebo kyblíčky na bylinky. Barevné kapsáře na pěstování květin a bylin se stanou i ozdobou místnosti.
Pokud v kuchyni bývá průvan nebo nestálá teplota, zajistíme bylinkám stálé klima v malém skleníčku. Ten lze postavit na okno i na stůl, vyrábí se i v provedení na zavěšení na stěnu.

Samozavlažovací květináč Fresh Herbs značky Emsa má praktický ukazatel hladiny vody ve tvaru květinky (Bonami.cz)

 

Kapsář Amma 1 je z akrylu, můžeme jich spojit i víc k sobě (The Green Pockets)

 

Kuchyňský závěsný systém poskytne místo i pro větší množství bylinek (Ikea)

 

Závěsné květináče značky Emsa osvěží kuchyni veselými barvami (Bonami.cz)

www.bellarose.cz, www.bonami.cz, www.ikea.cz, www.thegreenpockets.com

 


Text: tvr; foto: archiv firem

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.