Bylinky pro zdraví i krásu. Přijďte poznat jejich sílu na Festival Evolution

Festival Evolution se o víkendu 22. – 24. dubna stane Mekkou všech vyznavačů zdravého životního stylu. Pokud se k nim řadíte i vy, neměli byste třetí březnový víkend na Výstavišti v Praze Holešovicích rozhodně chybět.

Festival se bude v březnu konat již popatnácté a návštěvníkům opět nabídne to nejlepší, co si pod pojmy Bio Styl, Zdraví, Eco World, Alternativa a Osobní rozvoj vůbec můžete představit. Pod jednou střechou tady najdete vše, co souvisí se zdravým životním stylem, od nákupů přes ochutnávky a poradny, až po festivalové programy pro celou rodinu. Čeká na vás rovněž nepřeberné množství novinek, trendů a inspirace pro zdravé tělo i duši.

Zakladatel a ředitel festivalu Ctirad Hemelík říká, že se v březnu na holešovickém výstavišti představí okolo 450 domácích i zahraničních vystavovatelů. Pozadu však nezůstane ani programová nabídka, která zahrnuje semináře, přednášky, workshopy, tvořivé dílny, lekce cvičení i meditace nebo cooking show. Na sedmi pódiích se přestaví více než 150 přednášejících.

 

K jaru bylinky patří

Bylinky ke zdravému životnímu stylu patří pro své široké využití. Nejen, že mají výborný vliv na naše zdraví, krásu, ale i na psychickou pohodu. Právě proto nemůže ani toto téma na Festivalu Evolution chybět. Zavítat můžete na přednášky Anety Benediktové Jaké byliny si na jaře naše tělo žádá a Hubnutí s bylinami.

Pozitivnímu vlivu bylinek se bude věnovat také poradkyně v oblasti přírodní medicíny Hana Jánská ve svém semináři nazvaném Bylinky pro ženy. „Budeme si povídat o bylinkách vhodných pro ženy. Zjistíme, jaké bylinky nám mohou být nápomocné při menstruačních potížích, problémech s otěhotněním nebo potížích v menopauze. Projdeme si zkrátka tím naším ženstvím od začátku až do konce a podíváme se na to, jak nám příroda může být v různých situacích nápomocna. Ráda vás provedu světem nádherných a voňavých bylinek a věřím, že si z přednášky odnesete mnoho zajímavých informací,“ říká zakladatelka zahradnictví Byliny pro vás.

 

Zdravě jíst = zdravě žít

Na řadu přijdou ovšem také témata věnující se kvalitě potravin i různým výživovým směrům. V poslední době se často hovoří o veganství, kolem něhož panuje celá řada mýtů. Pokud i vás zajímá, jaký vliv má rostlinná strava na zdraví, nenechte si ujít přednášku Pavly Široké, ve které vás uvede do problematiky a základních principů veganství. Dozvíte se stanoviska odborných výživových organizací, ale také to, jak pomáhá rostlinná strava v léčbě a prevenci obezity, cukrovky a nádorových onemocnění. Zjistíte, zda je veganství vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, či vrcholové sportovce.

Nedílnou součástí festivalového dění bude rozsáhlá food zóna, ve které budete mít opět možnost ochutnat potraviny nebo jídla, na které byste si třeba doma netroufli. O hladu nezůstanou ani ti, kteří se stravují bezlepkově nebo vyznávají raw stravu.

Festival Evolution je místem, kde vás čeká nepřeberné množství inspirace, a je určen všem bez rozdílu věku. Pořadatelé mysleli také na nejmenší návštěvníky, pro které je připraven hlídací koutek a chybět nebude ani prostor pro přebalení nebo nakrmení miminek v soukromí.

Více informací o vystavovatelích i programové nabídce včetně možnosti zakoupení vstupenek v předprodeji najdete na www.festivalevolution.cz.

 

Komerční prezentace


Další články

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Už se vám váš obývák okoukal a máte pocit, že by ho to zase chtělo nějak osvěžit? Nebo ho teprve plánujete a zařizujete? Dneska pro vás máme několik tipů, jak mu dát (nový) šmrnc jen pomocí doplňků. Celý článek

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší. Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.