Foto: Shutterstock

Bavte se a relaxujte u koláže!

Máte doma spoustu starých obrázkových časopisů? Užijte si s nimi kreativní zábavu v podobě výroby obrázků technikou zvanou koláž. Výsledkem vaší práce bude jedinečné umělecké dílko. 

Budete potřebovat:

  • staré obrázkové časopisy
  • bílou čtvrtku
  • lepidlo na papír

Postup:

K výrobě koláže toho moc nepotřebujete – stačí jen pár starých obrázkových časopisů, lepidlo a papírovou čtvrtku, na kterou budete své dílko skládat a lepit. A samozřejmě chuť si hrát a experimentovat.

 

Foto: Shutterstock

Je jen na vás, zda k vytvoření koláže použijete jen abstraktní barevné plochy, či zda budete chtít obrázkem něco sdělit či dokonce vyprávět příběh. Každopádně si nejprve projděte časopisy a vytrhejte si z nich stránky, které vás zaujmou barevně, obsahem obrázků nebo třeba i zajímavými titulky.

Potom ze stránek vytrhávejte konkrétní motivy, které chcete použít. Můžete si je roztřídit do skupinek podle barvy či motivu. Když nashromáždíte dostatek materiálu, pusťte se do skládání koláže.

 

Foto: Shutterstock

Skládejte kousky obrázků na papír, vedle sebe nebo i přes sebe, jak se vám bude líbit. Vytvářejte kompozici podle svého záměru. Když s ní budete spokojeni, nalepte postupně všechny části na čtvrtku.

Tip: Do koláže můžete použít i papíry se zajímavou strukturou, kousky dopisů, fotografií či pohlednic a další dekorace, které v ní najdou své místo. Její součástí může být i zajímavý text.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek