Foto: Shutterstock

Bavte se a relaxujte u koláže!

Máte doma spoustu starých obrázkových časopisů? Užijte si s nimi kreativní zábavu v podobě výroby obrázků technikou zvanou koláž. Výsledkem vaší práce bude jedinečné umělecké dílko. 

Budete potřebovat:

  • staré obrázkové časopisy
  • bílou čtvrtku
  • lepidlo na papír

Postup:

K výrobě koláže toho moc nepotřebujete – stačí jen pár starých obrázkových časopisů, lepidlo a papírovou čtvrtku, na kterou budete své dílko skládat a lepit. A samozřejmě chuť si hrát a experimentovat.

 

Foto: Shutterstock

Je jen na vás, zda k vytvoření koláže použijete jen abstraktní barevné plochy, či zda budete chtít obrázkem něco sdělit či dokonce vyprávět příběh. Každopádně si nejprve projděte časopisy a vytrhejte si z nich stránky, které vás zaujmou barevně, obsahem obrázků nebo třeba i zajímavými titulky.

Potom ze stránek vytrhávejte konkrétní motivy, které chcete použít. Můžete si je roztřídit do skupinek podle barvy či motivu. Když nashromáždíte dostatek materiálu, pusťte se do skládání koláže.

 

Foto: Shutterstock

Skládejte kousky obrázků na papír, vedle sebe nebo i přes sebe, jak se vám bude líbit. Vytvářejte kompozici podle svého záměru. Když s ní budete spokojeni, nalepte postupně všechny části na čtvrtku.

Tip: Do koláže můžete použít i papíry se zajímavou strukturou, kousky dopisů, fotografií či pohlednic a další dekorace, které v ní najdou své místo. Její součástí může být i zajímavý text.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek