Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Připravte si:

  • různě velké jedlové a borové šišky
  • akrylové barvy
  • štětec
  • odlamovací nůž
  • světle zelenou čtvrtku
  • dekorační mech
  • různá stébla trávy
  • univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli

 

 

Postup

 

 

 

1 Šišky rozřízněte pomocí nožíku napůl nebo na více částí. Jde to trochu ztuha, buďte proto při řezání opatrní.

 

 

 

2 Připravené „květy“ nabarvěte. Roztřepený střed malujte až nakonec a použijte na něj vždy jinou barvu než na zbytek šišky, kytičky tak budou pestřejší. Vše nechte dobře zaschnout.

 

 

 

3 Spodní část čtvrtky polepte dekoračním mechem a přilepte travní stébla jako stonky budoucích kytiček. Nechte opět zaschnout.

 

 

 

4 Nakonec ke stonkům dolepte jednotlivé květy. Nejlépe to jde tavnou pistolí, protože spodky šišek jsou dost hrbolaté. Opět nechte dobře zaschnout. Hotové dílko si můžete zarámovat.

 

 


Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Materiál ke své práci shání pouze v ověřených koželužnách a nejraději pracuje s hovězí kůží. Precizně provedená práce je na ručně zhotovených kožedělných výrobcích Arnošta Möllera vidět na první pohled. Nahlédněte spolu s námi do jeho dílny v Ohrazenicích u Turnova, kde vznikají peněženky, opasky, pouzdra i dámské kabelky.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.