Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Připravte si:

  • různě velké jedlové a borové šišky
  • akrylové barvy
  • štětec
  • odlamovací nůž
  • světle zelenou čtvrtku
  • dekorační mech
  • různá stébla trávy
  • univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli

 

 

Postup

 

 

 

1 Šišky rozřízněte pomocí nožíku napůl nebo na více částí. Jde to trochu ztuha, buďte proto při řezání opatrní.

 

 

 

2 Připravené „květy“ nabarvěte. Roztřepený střed malujte až nakonec a použijte na něj vždy jinou barvu než na zbytek šišky, kytičky tak budou pestřejší. Vše nechte dobře zaschnout.

 

 

 

3 Spodní část čtvrtky polepte dekoračním mechem a přilepte travní stébla jako stonky budoucích kytiček. Nechte opět zaschnout.

 

 

 

4 Nakonec ke stonkům dolepte jednotlivé květy. Nejlépe to jde tavnou pistolí, protože spodky šišek jsou dost hrbolaté. Opět nechte dobře zaschnout. Hotové dílko si můžete zarámovat.

 

 


Další články

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Život vždycky nemusí být tak zrychlený, jak se nám na první pohled zdá. Platí to třeba pro kurzy řezbářství Magmé. Když vejdete do dílny, ocitnete se v tak trochu jiném světě. Voní to tu dřevem a panuje tu příjemná atmosféra.

Celý článek

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.