Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Připravte si:

  • různě velké jedlové a borové šišky
  • akrylové barvy
  • štětec
  • odlamovací nůž
  • světle zelenou čtvrtku
  • dekorační mech
  • různá stébla trávy
  • univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli

 

 

Postup

 

 

 

1 Šišky rozřízněte pomocí nožíku napůl nebo na více částí. Jde to trochu ztuha, buďte proto při řezání opatrní.

 

 

 

2 Připravené „květy“ nabarvěte. Roztřepený střed malujte až nakonec a použijte na něj vždy jinou barvu než na zbytek šišky, kytičky tak budou pestřejší. Vše nechte dobře zaschnout.

 

 

 

3 Spodní část čtvrtky polepte dekoračním mechem a přilepte travní stébla jako stonky budoucích kytiček. Nechte opět zaschnout.

 

 

 

4 Nakonec ke stonkům dolepte jednotlivé květy. Nejlépe to jde tavnou pistolí, protože spodky šišek jsou dost hrbolaté. Opět nechte dobře zaschnout. Hotové dílko si můžete zarámovat.

 

 


Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.