„Kamenné“ dózy

Ze starých plechovek na čaj si můžete vytvořit dózy, které vám budou ještě dlouho sloužit. Jednoduchým způsobem jim můžete dát vzhled, jako by byly z kamene.

Budete potřebovat

  • plechovky od čaje
  • lak s efektem kamene
  • provázek
  • tavnou pistoli
  • lepidlo Dispercoll
  • úchyty na nábytek
  • vrtačku

 

Postup

 

1 Na plechovkách nejprve vytvořte libovolnou strukturu, která bude na závěr vypadat, jako vytesaná z kamene. My jsme na plechovky přilepili tavnou pistolí provázek, viz obrázek. Poté provázek přetřete Dispercollem a nechte zatvrdnout.

 

 

2 Když je motiv zaschlý, přestříkejte plechovky lakem s efektem kamene. Postupujte podle návodu na spreji.

 

 

3 Vrtačkou uděláme otvor do středu víčka. Průměr otvoru přizpůsobte šroubku na úchytu.

 

 

4 Do otvoru připevněte úchyt. Pokud je šroubek moc dlouhý, zkraťte ho pilkou na železo.

 

 

5 Našroubujte úchyty a dózy jsou hotové. Můžete je využít v kuchyni, v koupelně či třeba v pracovním koutku.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Materiál ke své práci shání pouze v ověřených koželužnách a nejraději pracuje s hovězí kůží. Precizně provedená práce je na ručně zhotovených kožedělných výrobcích Arnošta Möllera vidět na první pohled. Nahlédněte spolu s námi do jeho dílny v Ohrazenicích u Turnova, kde vznikají peněženky, opasky, pouzdra i dámské kabelky.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.