Foto: Shutterstock

Barevná proměna sklenic

Proměňte obyčejné sklenice nebo vázičky v umělecká dílka podle své fantazie. Budete k tomu potřebovat jen barvy na sklo, štětec a vlastní kreativitu. Přečtěte si, jak na to.

Budete potřebovat:

  • sklenice od zavařenin
  • papír a tužku
  • izolepu
  • konturovací barvy na sklo
  • barvy na sklo (různé odstíny podle vašeho vkusu)
  • štětce
  • akrylový fixační lak na sklo

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Příprava: Nejprve si zvolte sklenice, které budete chtít pomalovat. Důkladně je umyjte ve vodě se saponátem, osušte a vyleštěte. Připravte si také všechny potřebné barvy na sklo, konturovací barvy, štětce a ochranný povrch (stačí staré noviny) pro váš pracovní stůl.

 

Návrh: Začněte tím, že si váš zvolený motiv nakreslíte na papír. Tento papír můžete vložit do sklenice tak, aby byl viditelný z vnějšku. Přilepte ho kouskem izolepy.

Kontury: Pomocí konturovací barvy obtáhněte motiv na sklenici podle vašeho návrhu. Pokud si věříte, můžete malovat motiv na sklo rovnou, bez vložené předlohy. Nechte konturovací barvu zaschnout.

 

Foto: Shutterstock

Malování: Poté, co konturovací barva zaschne, přichází čas na vybarvení motivu. S pomocí štětce a barev na sklo můžete motiv domalovat podle svých představ. Dejte si pozor na to, abyste barvy nanášeli rovnoměrně a nechali je mezi jednotlivými vrstvami zaschnout.

Fixace: Aby vaše umělecké dílo bylo trvanlivé, nezapomeňte ho přestříknout akrylovým fixačním lakem. Výsledek bude odolnější.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek