Aranžmá s plovoucími svíčkami

Chcete vytvořit opravdu nezapomenutelnou atmosféru pro valentýnskou večeři ve dvou? Ozdobte stůl něžnou dekorací z květů růží a plovoucích svíček, kterou si sami vyrobíte.

Budete potřebovat

  • čerstvé růže
  • skleněnou vázu ve tvaru koule
  • plovoucí svíčky
  • nůžky
  • stříbrný vázací drátek
  • oboustrannou lepicí pásku

 

postup

 

1 Květy růží odstřihněte tak, aby jim zůstala stopka dlouhá asi 2–3 cm. Skleněnou vázu ve tvaru koule naplňte zhruba do jedné čtvrtiny vodou.

 

 

2 Část květů vložte do vody tak, aby plavaly na hladině. Zbylé květy postupně navažte na stříbrný drátek a vytvořte tak girlandu dostatečně dlouhou, aby dosáhla od okraje vázy až na stůl.

 

 

3 S pomocí oboustranné lepicí pásky pak girlandu s navázanými květy přilepte k okraji vázi a nechte ji volně splývat dolů.

 

 

4 Nakonec do vázy vložte zapálené plovoucí svíčky a dekorace je hotová.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.