Aranžmá s kůrou

Přinesli jste si z lesa pěkné kusy kůry, nebo vám nějaká zbyla při zpracování palivového dříví? Zkuste ji využít třeba při výrobě netradičního květinového aranžmá.

Budete potřebovat:

  • ozdobný obal na květináč nebo nižší vázu
  • kousky pěkné kůry, např. březové
  • větvičky s červenými bobulemi (např. šípky)
  • růže či jiné květiny
  • nůžky

Postup

1 Do širší nižší vázy nebo keramického obalu na květináč nejprve narovnejte kousky kůry tak, aby ve svislé poloze vyplnily veškerý prostor. Vytvoříte tak základ budoucího aranžmá.

2 Do vázy pak nalijte vodu a aranžmá dotvořte – mezi kusy kůry postupně vložte větvičky s červenými bobulemi a růže (nebo jiné květiny), které si nůžkami zkrátíte do tří různých délek.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…