Aranžmá s kůrou

Přinesli jste si z lesa pěkné kusy kůry, nebo vám nějaká zbyla při zpracování palivového dříví? Zkuste ji využít třeba při výrobě netradičního květinového aranžmá.

Budete potřebovat:

  • ozdobný obal na květináč nebo nižší vázu
  • kousky pěkné kůry, např. březové
  • větvičky s červenými bobulemi (např. šípky)
  • růže či jiné květiny
  • nůžky

Postup

1 Do širší nižší vázy nebo keramického obalu na květináč nejprve narovnejte kousky kůry tak, aby ve svislé poloze vyplnily veškerý prostor. Vytvoříte tak základ budoucího aranžmá.

2 Do vázy pak nalijte vodu a aranžmá dotvořte – mezi kusy kůry postupně vložte větvičky s červenými bobulemi a růže (nebo jiné květiny), které si nůžkami zkrátíte do tří různých délek.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Veselá čarodějka

Veselá čarodějka

Ušijte si s dětmi veselou čarodějku z filcu. Udělá jim radost jako milý dárek, talisman pro štěstí nebo třeba jako přívěšek na klíče či na školní tašku. Návod není vůbec složitý.

Celý článek

Přečtěte si