Aranžmá s kůrou

Přinesli jste si z lesa pěkné kusy kůry, nebo vám nějaká zbyla při zpracování palivového dříví? Zkuste ji využít třeba při výrobě netradičního květinového aranžmá.

Budete potřebovat:

  • ozdobný obal na květináč nebo nižší vázu
  • kousky pěkné kůry, např. březové
  • větvičky s červenými bobulemi (např. šípky)
  • růže či jiné květiny
  • nůžky

Postup

1 Do širší nižší vázy nebo keramického obalu na květináč nejprve narovnejte kousky kůry tak, aby ve svislé poloze vyplnily veškerý prostor. Vytvoříte tak základ budoucího aranžmá.

2 Do vázy pak nalijte vodu a aranžmá dotvořte – mezi kusy kůry postupně vložte větvičky s červenými bobulemi a růže (nebo jiné květiny), které si nůžkami zkrátíte do tří různých délek.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek