Andělíček z peří

Vytvořte si dekoračního andílka, který působí jemně a lehce jako pírko, které je jeho součástí. Hotoví andělíčci se budou působivě vyjímat na stromečku nebo zavěšení na oknech. Vykouzlí vám doma pohádkovou zimní atmosféru.

Co budete potřebovat:

  • Peří dlouhé 10 cm
  • korálek o průměru 12 mm
  • kaplík 10 x 10 mm
  • 2 menší kaplíky o průměru 12 mm
  • stříbrnou pevnější nit
  • stuhu s drátem širokou 40 mm
  • saténovou stuhu širokou 6 mm
  • nůžky

Postup:

1 Aby andělíček působil bohatě a načechraně, svažte k sobě aspoň 3 pírka stříbrnou nití. Nit by měla být delší, protože poslouží jako poutko k zavěšení.

 

2 Stuhu s drátem ustřihněte v délce 20 cm, na koncích drátky trochu povytáhněte a protilehlé konce spojte k sobě tak, aby ze stuhy vzniklo kolečko.

 

3 Kolečko stuhy uprostřed svažte nití, tím vznikne mašle, kterou použijete jako křídla. Drátky zajistí, že bude stuha krásně držet tvar. Hotovou mašli přivažte k peří, do jeho vrchní části.

 

4 Delší konec nitě, který jsme zmiňovali v bodě č. 2, využijte k navlečení komponentů v pořadí – velký kaplík, malý kaplík, korálek, malý kaplík. Velký kaplík krásně zakryje vršek peří, který jste na začátku svázali.

Na závěr uvažte pod kaplíkem mašli z užší saténové stuhy a její konce nechte splývat s peřím. Tím se podtrhne elegance celého andělíčka.

 

 


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…