Anděl z lahve

Chcete si vlastnoručně vyrobit elegantního vánočního andílka, a přitom využít nepotřebné plastové lahve? Je to snadné a výsledek je velmi efektní. Pusťte se do toho s námi.

Budete potřebovat

  • plastovou lahev
  • nůž
  • nůžky
  • dekorační samolepicí papír (zde třpytivý stříbrný)
  • dekorační samolepicí pásku
  • stuhu s lurexem
  • chlupatý modelovací drátek
  • menší kulatou ozdobu
  • tavnou pistoli

 

 

postup

 

 

 

1 Z plastové lahve odřízněte ostrým nožem (nebo odstřihněte nůžkami) horní část v takové vzdálenosti, jak vysokého anděla budete chtít vytvořit. Podle její velikosti si pak odměřte samolepicí papír v takové délce, jako je obvod lahve, a ustřihněte ho.

 

 

 

2 Papír pak na lahev přilepte, zahněte jej dovnitř lahve (kolem hrdla bude mírně nařasený) a spodní okraj andělské sukně olemujte dekorační papírovou páskou.

 

 

 

3 Kolem hrdla lahve uvažte širší ozdobnou stuhu s lurexem a udělejte na ní pěknou velkou mašli – andělská křídla.

 

 

 

4 Kus chlupatého modelovacího drátku ohněte a vytvarujte z něj ručičky. V zadní části, mezi „křídly“ anděla je přichyťte tavnou pistolí. Z další části drátu vytvarujte očko coby svatozář a také ho přilepte tavnou pistolí andílkovi na záda.

 

 

 

5 Nakonec na hrdlo lahve s pomocí tavné pistole připevněte menší kulatou ozdobu jako andílkovu hlavičku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…