Adventní svícen

Jednoduchý, a přitom efektní adventní svícen si můžete snadno vytvořit během okamžiku a vydrží vám i do dalších let. Pusťte se do toho podle našeho návodu.

Budete potřebovat

  • bílý věnec z kůry (k dostání v prodejnách s dekoracemi, potřebách pro floristy apod.)
  • 4 svícny s bodcem
  • 4 svíčky vhodné velikosti
  • stříbrné andělské vlasy
  • smotky skořice
  • hvězdičky z kůry
  • umělé nebo suché plody
  • tavnou pistoli

 

postup

 

 

1 Svícny zabodněte do věnce. V tomto případě jsou umístěny těsně vedle sebe.

 

 

2 Na protější stranu věnce přilepte umělé plody nebo třeba větvičky suchých šípků, hlohu, jeřabin a podobně.

 

 

3 Nyní na věnec naaranžujte skořici a hvězdičky z kůry a vše přilepte tavnou pistolí. Na závěr pokryjte věnec tenkou vrstvou andělských vlásků a umístěte svíčky do svícnů.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Léčivé borůvky

Léčivé borůvky

Většina z nás má ráda tmavě modré borůvky. Můžete si z nich připravit nejen výborný ovocný moučník, ale i jiné zdravé dobroty, které vám přijdou vhod v zimě.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.