Náhrdelník ze šátku

Letošní léto přeje námořníkům. Zkuste si vyrobit zajímavý náhrdelník ze saténového šátku, který se hodí k oživení obyčejného trička i kostýmku do práce.

Budete potřebovat:

  • čtvercový šátek v námořnických barvách
  • velký kovový průvlek s očkem
  • dominantní kovový přívěsek s námořnickou tématikou – kormidlo, kotvu, mořského koníka apod.
  • spojovací očko
  • korálky s velkým průvlekem
  • ploché kleště

 

postup

 

1 Přívěsek připojte k velkému průvleku, který bude ve středu šátku. Pomocí kleští rozevřete spojovací kroužek. Na něj navlékněte očko přívěsku a očko na průvleku. Očko uzavřete.

 

2 Šátek poskládejte do ruličky – přiložte protilehlé rohy k sobě a postupně skládejte na menší kousky. Saténový šátek bude klouzat, ale nenechejte se tím odradit. Saténový lesk vypadá velice efektně.

 

3 Do středu šátku navlékněte velký průvlek s přívěskem.

 

4 Na boky navlékněte korálky s velkým průvlekem – tím se celý náhrdelník dozdobí a zpevní. V této fázi můžete i poupravit sklady na šátku.


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Rustikální kyblík

Rustikální kyblík

Některé dekorace nás časem omrzí, ale je nám líto je vyhodit. Takový je i příběh tohoto kbelíku, ze kterého jsme snadno vykouzlili rustikální dekoraci.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.