Náhrdelník ze šátku

Letošní léto přeje námořníkům. Zkuste si vyrobit zajímavý náhrdelník ze saténového šátku, který se hodí k oživení obyčejného trička i kostýmku do práce.

Budete potřebovat:

  • čtvercový šátek v námořnických barvách
  • velký kovový průvlek s očkem
  • dominantní kovový přívěsek s námořnickou tématikou – kormidlo, kotvu, mořského koníka apod.
  • spojovací očko
  • korálky s velkým průvlekem
  • ploché kleště

 

postup

 

1 Přívěsek připojte k velkému průvleku, který bude ve středu šátku. Pomocí kleští rozevřete spojovací kroužek. Na něj navlékněte očko přívěsku a očko na průvleku. Očko uzavřete.

 

2 Šátek poskládejte do ruličky – přiložte protilehlé rohy k sobě a postupně skládejte na menší kousky. Saténový šátek bude klouzat, ale nenechejte se tím odradit. Saténový lesk vypadá velice efektně.

 

3 Do středu šátku navlékněte velký průvlek s přívěskem.

 

4 Na boky navlékněte korálky s velkým průvlekem – tím se celý náhrdelník dozdobí a zpevní. V této fázi můžete i poupravit sklady na šátku.


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Tradiční cukroví

Tradiční cukroví

Chtěli byste ochutnat cukroví, které pekly naše prababičky? Není problém – napečte si ho podle jejich receptů! Zalistovali jsme starými kuchařkami a vybrali několik lákavých kousků.

Celý článek

Vánoční krásky

Vánoční krásky

Ke slavnostní náladě patří nepochybně květiny. Vždycky to však nemusí být kytice řezaných květů. Vyzdobte si byt kvetoucí rostlinou v květináči.

Celý článek

Hřejivé vánoční ozdoby

Hřejivé vánoční ozdoby

Máte rádi jednoduché tvary a nebojíte se pustit do ručního šití? Tak si s námi vyrobte filcové ozdoby, které si můžete pověsit na vánoční stromek, nebo s nimi vyzdobit interiér. Budete překvapeni, jak vám to půjde snadno a rychle.

Celý článek

Zahřejte se…

Zahřejte se…

Zažeňte podzimní chmury u lahodného horkého nápoje. Pozvěte na něj příjemnou společnost a dobrá nálada se jistě rychle dostaví.

Celý článek

Přečtěte si

Dům postavený z příběhů

Dům postavený z příběhů

www.chatar-chalupar.cz

Renata Bernardi pořádá už několik let hojně navštěvované semináře o tvorbě přirozeného, harmonického a účelného bydlení. Můžete jí věřit, vše má vyzkoušeno doslova na vlastní kůži.

Nádobí na indukci

Nádobí na indukci

www.peknebydleni.cz

Pokud jste ještě nikdy nevařili v kvalitním nádobí, s indukční varnou deskou máte jedinečnou příležitost ke změně – pořiďte si nové vhodné hrnce a pánve, které vám zajistí dokonalý výsledek.