Náhrdelník ze šátku

Letošní léto přeje námořníkům. Zkuste si vyrobit zajímavý náhrdelník ze saténového šátku, který se hodí k oživení obyčejného trička i kostýmku do práce.

Budete potřebovat:

  • čtvercový šátek v námořnických barvách
  • velký kovový průvlek s očkem
  • dominantní kovový přívěsek s námořnickou tématikou – kormidlo, kotvu, mořského koníka apod.
  • spojovací očko
  • korálky s velkým průvlekem
  • ploché kleště

 

postup

 

1 Přívěsek připojte k velkému průvleku, který bude ve středu šátku. Pomocí kleští rozevřete spojovací kroužek. Na něj navlékněte očko přívěsku a očko na průvleku. Očko uzavřete.

 

2 Šátek poskládejte do ruličky – přiložte protilehlé rohy k sobě a postupně skládejte na menší kousky. Saténový šátek bude klouzat, ale nenechejte se tím odradit. Saténový lesk vypadá velice efektně.

 

3 Do středu šátku navlékněte velký průvlek s přívěskem.

 

4 Na boky navlékněte korálky s velkým průvlekem – tím se celý náhrdelník dozdobí a zpevní. V této fázi můžete i poupravit sklady na šátku.


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Balzám na rty s olejem z levandulí

Balzám na rty s olejem z levandulí

Tento balzám z přírodních surovin je skvělý na hydrataci a ochranu rtů. Navíc je obohacen o esenciální levandulový olej, který má uklidňující a hojivé účinky. Vyrobte si ho spolu s námi.

Celý článek

Květinová výzdoba snadno a rychle

Květinová výzdoba snadno a rychle

Svatební hostina si žádá speciální výzdobu. Nejkrásnější je taková, kterou vytvoříte z živých květin, ideálně v bílé a růžové barvě. Její výroba nemusí zabrat moc času, podívejte se, jak na to.

Celý článek