Náhrdelník ze šátku

Letošní léto přeje námořníkům. Zkuste si vyrobit zajímavý náhrdelník ze saténového šátku, který se hodí k oživení obyčejného trička i kostýmku do práce.

Budete potřebovat:

  • čtvercový šátek v námořnických barvách
  • velký kovový průvlek s očkem
  • dominantní kovový přívěsek s námořnickou tématikou – kormidlo, kotvu, mořského koníka apod.
  • spojovací očko
  • korálky s velkým průvlekem
  • ploché kleště

 

postup

 

1 Přívěsek připojte k velkému průvleku, který bude ve středu šátku. Pomocí kleští rozevřete spojovací kroužek. Na něj navlékněte očko přívěsku a očko na průvleku. Očko uzavřete.

 

2 Šátek poskládejte do ruličky – přiložte protilehlé rohy k sobě a postupně skládejte na menší kousky. Saténový šátek bude klouzat, ale nenechejte se tím odradit. Saténový lesk vypadá velice efektně.

 

3 Do středu šátku navlékněte velký průvlek s přívěskem.

 

4 Na boky navlékněte korálky s velkým průvlekem – tím se celý náhrdelník dozdobí a zpevní. V této fázi můžete i poupravit sklady na šátku.


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.