Panenky z ponožek

Ponožky jsou výborný, dostatečně elastický a pevný materiál, ze kterého můžete tvořit různé figurky. Nemusíte být zrovna švadlena, abyste to zvládla. Stačí jen trochu odvahy a fantazie.

Co budete potřebovat:

Na 1 panenku:

  • 1 bílou a 1 barevnou ponožku
  • fix
  • pevnou nit v barvě ponožky a jehlu
  • nůžky
  • polystyrenovou kouli o průměru 8 cm
  • vatu
  • stužku
  • 2 korálky

 

postup

1. Na barevnou ponožku nakreslete hlavu, uši a tělo figurky.

 

2. Na bílou ponožku nakreslete spodní stranu uší a ruce.

 

3. Všechny díly vystřihněte dvojitě tak, jak jste je nakreslili na ponožku. Uši budou dvoubarevné, takže je stačí vystřihnout v jedné vrstvě.

 

4. Jednotlivé díly otočte naruby a sešijte, nechte otvor pro vkládání vaty.

 

5. Všechny díly vycpěte vatou.

 

6. Na polystyrenovou kouli navlékněte část bílé ponožky a na ni čepičku z barevné ponožky. V barevné ponožce vystřihněte otvor v části krku a provlékněte tudy konec bílé ponožky.

 

7. Druhý konec barevné ponožky sešijte v zadní části hlavy.

 

8. Všechny díly sešijte dohromady. Na bílou část hlavy přišijte dva korálky jako oči. Figurce můžete kolem krku uvázat šátek nebo ušít šál – také z ponožky.

Náš tip:
Panáček potěší nejen děti, ale i dospělé, kterým může sloužit jako talisman pro štěstí.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…