7 tipů pro spokojený život s kočkou

Máte doma kočku? Pak se vám nejspíš budou hodit následující rady a tipy, jak si zpříjemnit společné bydlení s touhle malou domácí šelmou.

Pozor na jedovaté květiny. Kočky okusují vše zelené, proto zvířeti raději předhoďte drn v květináči. Hlínu v těch ostatních pokryjte oblázky, aby se v nich kočka nehrabala.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit kočičí chlupy z pohovky? Nastříkejte na místo, které chcete vyčistit, antistatickým sprejem, počkejte minutu a pak plochu vykartáčujte.

Kočky mají rády výhled z okna na stromy, kde bydlí ptáčci. Pořiďte jim široký parapet, odkud by je mohly pozorovat.

Nenechávejte ji samotnou – pokud většinu dne trávíte v práci či odjíždíte na víkendy pryč, pořiďte jí kočičího kamaráda.

Kupte nebo vyrobte jí škrabadlo; lze ho vyrobit i z nějaké roury omotané pevně provazem. Pokud si na ně zvykne už od kotěte, nebude vám pak drápat nábytek (i když úplně se tomu nevyhnete).

Zvláštní vchody a klapky – pokud máte kočičí záchod umístěné na lidském WC a nechcete nechávat neustále pootevřené dveře, nechte si do dveří udělat zvláštní kočičí vchod.

Dopřejte jí šantu kočičí (Nepeta catarina). Tato rostlina obsahuje éterický olej, jehož vůně přivádí kočku do stavu nejvyšší blaženosti.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek