7 tipů pro spokojený život s kočkou

Máte doma kočku? Pak se vám nejspíš budou hodit následující rady a tipy, jak si zpříjemnit společné bydlení s touhle malou domácí šelmou.

Pozor na jedovaté květiny. Kočky okusují vše zelené, proto zvířeti raději předhoďte drn v květináči. Hlínu v těch ostatních pokryjte oblázky, aby se v nich kočka nehrabala.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit kočičí chlupy z pohovky? Nastříkejte na místo, které chcete vyčistit, antistatickým sprejem, počkejte minutu a pak plochu vykartáčujte.

Kočky mají rády výhled z okna na stromy, kde bydlí ptáčci. Pořiďte jim široký parapet, odkud by je mohly pozorovat.

Nenechávejte ji samotnou – pokud většinu dne trávíte v práci či odjíždíte na víkendy pryč, pořiďte jí kočičího kamaráda.

Kupte nebo vyrobte jí škrabadlo; lze ho vyrobit i z nějaké roury omotané pevně provazem. Pokud si na ně zvykne už od kotěte, nebude vám pak drápat nábytek (i když úplně se tomu nevyhnete).

Zvláštní vchody a klapky – pokud máte kočičí záchod umístěné na lidském WC a nechcete nechávat neustále pootevřené dveře, nechte si do dveří udělat zvláštní kočičí vchod.

Dopřejte jí šantu kočičí (Nepeta catarina). Tato rostlina obsahuje éterický olej, jehož vůně přivádí kočku do stavu nejvyšší blaženosti.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.