7 tipů pro bezpečnou jarní zábavu

Příchod jara vítají nejen lidé, ale i jejich chlupatí kamarádi. Jak si toto období užít bez zbytečných problémů? Přečtěte si naše tipy.

1 Raději hračky, než klacky

Miluje váš pes aportíky? Ulomený klacek nemusí být vždy bezpečný – ostré konce mohou psa poranit v tlamě. Berte si proto s sebou raději na procházky tenisový míček, frisbee nebo jinou vhodnou hračku.

 

2 Pozor na jedovaté rostliny

Pochutnává si rád na různých bylinách? Některé z nich mohou být jedovaté. Pozor například na drchničku, durman, blín, přesličky, kapraď, tis, jalovec, blatouch a další.

 

3 Jarní úklid může být nebezpečný

Přesvědčte se, že máte lahve s chemickými úklidovými prostředky uschované na bezpečném místě, kam se pes nedostane. Nebo použijte netoxické přírodní prostředky.

 

4 Nepříjemné alergie

Příznaky sezonní alergie se mohou objevit i u psa. Může je dráždit například pyl ambrózie a různých trav a způsobit jim kožní potíže. O případném podezření na alergii se poraďte s veterinářem.

 

5 Schovejte nemrznoucí směs

Může vašeho mazlíčka lákat, protože je sladká, otrava ale může být pro psa smrtelná. Uchovávejte ji tedy na bezpečném místě.

 

6 Pryč s blechami a klíšťaty

Nezapomeňte včas svému psovi aplikovat prostředky proti nepříjemným vnějším parazitům – předejdete tak mnoha závažným potížím.

 

7 Nebezpečná čokoláda

O velikonočních svátcích se mlsá čokoláda a další sladkosti obsahující umělá sladidla ve velkém. Pohlídejte, aby jimi vaše děti nekrmily i psa. Zatímco dětem to neublíží, psa můžou tyto pamlsky ohrozit na životě.


Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek