7 tipů pro bezpečnou jarní zábavu

Příchod jara vítají nejen lidé, ale i jejich chlupatí kamarádi. Jak si toto období užít bez zbytečných problémů? Přečtěte si naše tipy.

1 Raději hračky, než klacky

Miluje váš pes aportíky? Ulomený klacek nemusí být vždy bezpečný – ostré konce mohou psa poranit v tlamě. Berte si proto s sebou raději na procházky tenisový míček, frisbee nebo jinou vhodnou hračku.

 

2 Pozor na jedovaté rostliny

Pochutnává si rád na různých bylinách? Některé z nich mohou být jedovaté. Pozor například na drchničku, durman, blín, přesličky, kapraď, tis, jalovec, blatouch a další.

 

3 Jarní úklid může být nebezpečný

Přesvědčte se, že máte lahve s chemickými úklidovými prostředky uschované na bezpečném místě, kam se pes nedostane. Nebo použijte netoxické přírodní prostředky.

 

4 Nepříjemné alergie

Příznaky sezonní alergie se mohou objevit i u psa. Může je dráždit například pyl ambrózie a různých trav a způsobit jim kožní potíže. O případném podezření na alergii se poraďte s veterinářem.

 

5 Schovejte nemrznoucí směs

Může vašeho mazlíčka lákat, protože je sladká, otrava ale může být pro psa smrtelná. Uchovávejte ji tedy na bezpečném místě.

 

6 Pryč s blechami a klíšťaty

Nezapomeňte včas svému psovi aplikovat prostředky proti nepříjemným vnějším parazitům – předejdete tak mnoha závažným potížím.

 

7 Nebezpečná čokoláda

O velikonočních svátcích se mlsá čokoláda a další sladkosti obsahující umělá sladidla ve velkém. Pohlídejte, aby jimi vaše děti nekrmily i psa. Zatímco dětem to neublíží, psa můžou tyto pamlsky ohrozit na životě.


Další články

Rajčata a bazalka

Rajčata a bazalka

Sladkokyselá chuť rajčat se báječně doplňuje s kořenitou bazalkou. Není proto divu, že tuto kombinaci najdeme v mnoha vynikajících receptech. Vyzkoušejte některé z nich.

Celý článek

Svícen s kameny

Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Celý článek

Magický rozmarýn

Magický rozmarýn

Můžete jej používat jako koření, ale patří také do lékárny. Upravuje trávení a podporuje činnost jater, proto se jím tradičně ochucují tučné a masité pokrmy.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.