7 tipů pro bezpečnou jarní zábavu

Příchod jara vítají nejen lidé, ale i jejich chlupatí kamarádi. Jak si toto období užít bez zbytečných problémů? Přečtěte si naše tipy.

1 Raději hračky, než klacky

Miluje váš pes aportíky? Ulomený klacek nemusí být vždy bezpečný – ostré konce mohou psa poranit v tlamě. Berte si proto s sebou raději na procházky tenisový míček, frisbee nebo jinou vhodnou hračku.

 

2 Pozor na jedovaté rostliny

Pochutnává si rád na různých bylinách? Některé z nich mohou být jedovaté. Pozor například na drchničku, durman, blín, přesličky, kapraď, tis, jalovec, blatouch a další.

 

3 Jarní úklid může být nebezpečný

Přesvědčte se, že máte lahve s chemickými úklidovými prostředky uschované na bezpečném místě, kam se pes nedostane. Nebo použijte netoxické přírodní prostředky.

 

4 Nepříjemné alergie

Příznaky sezonní alergie se mohou objevit i u psa. Může je dráždit například pyl ambrózie a různých trav a způsobit jim kožní potíže. O případném podezření na alergii se poraďte s veterinářem.

 

5 Schovejte nemrznoucí směs

Může vašeho mazlíčka lákat, protože je sladká, otrava ale může být pro psa smrtelná. Uchovávejte ji tedy na bezpečném místě.

 

6 Pryč s blechami a klíšťaty

Nezapomeňte včas svému psovi aplikovat prostředky proti nepříjemným vnějším parazitům – předejdete tak mnoha závažným potížím.

 

7 Nebezpečná čokoláda

O velikonočních svátcích se mlsá čokoláda a další sladkosti obsahující umělá sladidla ve velkém. Pohlídejte, aby jimi vaše děti nekrmily i psa. Zatímco dětem to neublíží, psa můžou tyto pamlsky ohrozit na životě.


Další články

Dobroty bez lepku

Dobroty bez lepku

Máte v rodině strávníka s alergií na lepek? Nebo jste se rozhodli zařazovat do svého jídelníčku více bezlepkových jídel? Pak vám jistě přijdou vhod naše recepty.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.