6 tipů pro slavnostní aranžmá v dýni

Na slavnostní stůl patří květiny. Zkuste je tentokrát, namísto do vázy, naaranžovat do pěkné dýně. Vytvoříte tak atraktivní dekoraci, která jistě připoutá pozornost všech stolovníků.

foto: Shutterstock

 

1 Zelenou aranžovací hmotu vložte do misky s vodou a nechte ji pomalu postupně nasáknout. Ostrým nožem odkrojte vršek dýně a lžící vydlabejte vlákninu a semínka. Dutinu vystelte celofánem, igelitem, alobalem nebo jiným vhodným nepropustným materiálem a vložte do ní mokrou aranžovací hmotu.

 

 

foto: Shutterstock

 

2 Vyberte si vhodnou barevnou kombinaci květů a nechte je před aranžováním ve váze dobře napít vody. Záleží jen na vás, zda chcete vytvořit například aranžmá v jemných pastelových tónech, či naopak v sytých podzimních barvách. Začněte aranžovat od středu kytice. Květiny nůžkami zkraťte na požadovanou délku a zapichujte do aranžovací hmoty.

 

 

foto: Shutterstock

 

3 Využijte pro aranžmá květy různých velikostí. K růžím se pěkně hodí šater, k výraznějším květů můžete přidat například větvičky s podzimními bobulemi.

 

 

foto: Shutterstock

4 Květinové aranžmá můžete také doplnit vhodnou zelení. Pěkně vypadají například snítky eukalyptu, ale budou se hodit i podzimně vybarvené listy jiných dřevin.

 

 

foto: Shutterstock

 

5 Hotové aranžmá lze využít i doprostřed slavnostně prostřeného stolu, například i na svatební tabuli.

 

 

foto: Shutterstock

 

06 Do dýně můžete krásně naaranžovat i sukulenty v různých odstínech zelené.

 


Text: red, foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek