5 tipů, jak prakticky a funkčně zařídit malou koupelnu

Bojujete v koupelně o každý centimetr čtvereční? Vyměňte vanu za sprchový kout a využijte úložné prostory na maximum. Poradíme vám, jak zařídit malou koupelnu tak, aby se vám do ní vešlo vše podstatné.

Vsaďte na světlé barvy

Jak zvětšit malou koupelnu i bez stavebních úprav? Při jejím zařizování klaďte důraz na světlé barvy a lesklé materiály. Skvěle vám poslouží velkoformátové obklady a dlažba – menší počet spár koupelnu sjednotí v jeden souvislý celek a opticky jí přidají pár centimetrů navíc. Kromě klasických obkladů získává na oblibě výmalba voděodolnou barvou, zvolit můžete také povrchovou úpravu koupelnových stěn v podobě betonové stěrky nebo benátského štuku. Nezapomeňte také na zrcadla, která prostoru dodají hloubku, a správné osvětlení.

Pračku umístěte do technické místnosti

Nejrychlejším způsobem, jak během pár chvil zvětšit koupelnu, je odstranit z ní pračku se sušičkou. Umístěte oba spotřebiče do technické místnosti nebo je začleňte do kuchyňské linky, ať máte veškeré „bílé zboží“ po ruce. Pokud nové místo pro pračku a sušičku takto snadno obstarat nedokážete, pořiďte si je alespoň ve variantě slim, která je o poznání užší.

Vana, nebo sprchový kout?

Malá koupelna nutně neznamená, že se musíte vzdát horkých koupelí – pouze zvolte vanu s asymetrickým tvarem a chytře ji do prostoru zakomponujte. Jestliže ale bojujete o každý centimetr čtvereční, raději dejte přednost praktickému sprchovému koutu. V malé koupelně oceníte sprchový kout s posuvnými dveřmi, které zabírají minimum místa a navíc se dají vybavit věšákem na ručníky nebo zrcadlem.

Kromě klasických sprchových boxů s vaničkou se v koupelnách vyjímají moderní bezbariérové kouty, které nenarušují celistvost místnosti, vypadají poutavě a snadno se udržují. A nemusíte se bát – i sprchový kout vám dopřeje pohodlí a komfort. Přesvědčí vás o tom recenze ověřených uživatelů na Heurece, kteří si pochvalují moderní sprchové kouty vybavené masážními tryskami, tropickým deštěm nebo pohodlným sedátkem.

Využijte prostor kolem umyvadla

Bez umyvadla by to nešlo. Jak ho ale zakomponovat do koupelny o pár metrech čtverečních? Snažte se maximálně využít odkládací plochu umyvadla a prostor pod i nad ním. Pod umyvadlo umístěte skříňku na ručníky nebo úklidové prostředky a na stěnu pověste zrcadlovou skříňku na kosmetiku a léky. Do skutečně malé koupelny pořiďte rohové umyvadlo nebo ho nainstalujte nad vanu.

Využijte úložné prostory na maximum

Aby se vám do koupelny vešlo vše podstatné, skříňka pod a nad umyvadlem vám zřejmě stačit nebude. Přednost dejte závěsnému nábytku, díky kterému bude prostor působit vzdušně. V malém prostoru najdou uplatnění především vysoké a úzké skříňky, které umožňují využít celou výšku, a také praktické organizéry na kosmetiku nebo věšáky na ručníky, které jednoduše pověsíte na dveře.

Stále nevíte, který sprchový kút je ten pravý? Sestavený žebříček nejlepších z nich dle hodnocení ověřených uživatelů najdete případně i na Heureka.sk.

Komerční prezentace


Další články

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Sezóna je za rohem a my vám proto připravili velkou databázi květin, keřů a stromů. Náš herbář má téměř 17 000 položek. Hledat v něm můžete podle jména rostliny nebo jejich vlastností a potřeb. Celý článek

Ušetřete na plynu co nejvíce. Stačí porovnat dodavatele

Ušetřete na plynu co nejvíce. Stačí porovnat dodavatele

Během doby fixace se cena za plyn nemění. Jakmile se však tato lhůta blíží ke konci, budete svým dodavatelem upozorněni na změny cen. Pokud se obáváte vysokých výdajů, můžete zvážit přechod ke konkurenci. Abyste však mohli zjistit, zdali se vám taková změna vyplatí, je ideální cestou využít online nástroje, které vám přehledně srovnají veškeré nabídky.
Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.