​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

​ Budete potřebovat

  • dřevěnou krabičku
  • zlatou reliéfní pastu Cadence
  • akrylové barvy
  • plochý vlasový štětec
  • šablonu (v našem případě podložka do dřezu)
  • houbičku na nádobí nebo kousek molitanu
  • nůžky
  • ubrousky se vzorem
  • disperzní lepidlo

 

 

​ postup

 

 

1 Houbičku na nádobí nastříhejte na čtverečky velikosti šestina nebo osmina houbičky. Krabičky štětcem natřete základovou barvou, v našem případě světle růžovou akrylovou barvou. Nechte dobře zaschnout.

 

 

 

2 Z ubrousku vystřihněte libovolný vzor. Odstraňte dvě spodní vrstvy a nechte pouze tu potištěnou.

 

 

 

3 Disperzním lepidlem přilepte ubrousky na krabičky. Nejprve natřete plochu lepidlem a poté mokrým štětcem ubrousek přitiskněte a vyrovnejte na určené místo.

 

 

 

4 Po zaschnutí přetřete ubrousek ještě jednou vrstvou lepidla.

 

 

 

5 Na suchou krabičku umístěte šablonu s libovolným vzorem. Pomocí houbičky naneste skrz šablonu zlatou reliéfní pastu. Čím vyšší vrstvu naneste, tím bude vzor plastičtější. Opatrně šablonu sejměte, abyste nepoškodili vzor. Opět nechte dobře zaschnout. Šablonu umyjte a usušte. Nesmíme na ní nechat barvu zaschnout.

 

 

6 Hotovou krabičku můžete, ale nemusíte přestříkat bezbarvým lakem.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Materiál ke své práci shání pouze v ověřených koželužnách a nejraději pracuje s hovězí kůží. Precizně provedená práce je na ručně zhotovených kožedělných výrobcích Arnošta Möllera vidět na první pohled. Nahlédněte spolu s námi do jeho dílny v Ohrazenicích u Turnova, kde vznikají peněženky, opasky, pouzdra i dámské kabelky.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.