​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

​ Budete potřebovat

  • dřevěnou krabičku
  • zlatou reliéfní pastu Cadence
  • akrylové barvy
  • plochý vlasový štětec
  • šablonu (v našem případě podložka do dřezu)
  • houbičku na nádobí nebo kousek molitanu
  • nůžky
  • ubrousky se vzorem
  • disperzní lepidlo

 

 

​ postup

 

 

1 Houbičku na nádobí nastříhejte na čtverečky velikosti šestina nebo osmina houbičky. Krabičky štětcem natřete základovou barvou, v našem případě světle růžovou akrylovou barvou. Nechte dobře zaschnout.

 

 

 

2 Z ubrousku vystřihněte libovolný vzor. Odstraňte dvě spodní vrstvy a nechte pouze tu potištěnou.

 

 

 

3 Disperzním lepidlem přilepte ubrousky na krabičky. Nejprve natřete plochu lepidlem a poté mokrým štětcem ubrousek přitiskněte a vyrovnejte na určené místo.

 

 

 

4 Po zaschnutí přetřete ubrousek ještě jednou vrstvou lepidla.

 

 

 

5 Na suchou krabičku umístěte šablonu s libovolným vzorem. Pomocí houbičky naneste skrz šablonu zlatou reliéfní pastu. Čím vyšší vrstvu naneste, tím bude vzor plastičtější. Opatrně šablonu sejměte, abyste nepoškodili vzor. Opět nechte dobře zaschnout. Šablonu umyjte a usušte. Nesmíme na ní nechat barvu zaschnout.

 

 

6 Hotovou krabičku můžete, ale nemusíte přestříkat bezbarvým lakem.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Babiččiny čtverce s kopretinou

Babiččiny čtverce s kopretinou

Takzvané babiččiny čtverce jsou skvělým základem pro vytváření nejrůznějších háčkovaných výrobků. Naučte se s námi uháčkovat čtverec s kopretinou uprostřed. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Už základní škole Dagmar Hálová věděla, že chce ve studiu pokračovat ve výtvarném oboru. Nakonec nastoupila na Střední školu sklářskou v Železném Brodě. I když to nebyla její první volba, nelituje. Její skleněné figurky vypadají, jako by byly živé.

Celý článek

Bezová limonáda Socată

Bezová limonáda Socată

Socată je tradiční rumunský fermentovaný nápoj připravovaný z květů černého bezu. Nejen, že je velmi chutný, ale je i zdravý a snadno hotový. Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Celý článek