​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

​ Budete potřebovat

  • dřevěnou krabičku
  • zlatou reliéfní pastu Cadence
  • akrylové barvy
  • plochý vlasový štětec
  • šablonu (v našem případě podložka do dřezu)
  • houbičku na nádobí nebo kousek molitanu
  • nůžky
  • ubrousky se vzorem
  • disperzní lepidlo

 

 

​ postup

 

 

1 Houbičku na nádobí nastříhejte na čtverečky velikosti šestina nebo osmina houbičky. Krabičky štětcem natřete základovou barvou, v našem případě světle růžovou akrylovou barvou. Nechte dobře zaschnout.

 

 

 

2 Z ubrousku vystřihněte libovolný vzor. Odstraňte dvě spodní vrstvy a nechte pouze tu potištěnou.

 

 

 

3 Disperzním lepidlem přilepte ubrousky na krabičky. Nejprve natřete plochu lepidlem a poté mokrým štětcem ubrousek přitiskněte a vyrovnejte na určené místo.

 

 

 

4 Po zaschnutí přetřete ubrousek ještě jednou vrstvou lepidla.

 

 

 

5 Na suchou krabičku umístěte šablonu s libovolným vzorem. Pomocí houbičky naneste skrz šablonu zlatou reliéfní pastu. Čím vyšší vrstvu naneste, tím bude vzor plastičtější. Opatrně šablonu sejměte, abyste nepoškodili vzor. Opět nechte dobře zaschnout. Šablonu umyjte a usušte. Nesmíme na ní nechat barvu zaschnout.

 

 

6 Hotovou krabičku můžete, ale nemusíte přestříkat bezbarvým lakem.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Tvůrčí dílny pro školáky aneb Za dveřmi Jedle

Tvůrčí dílny pro školáky aneb Za dveřmi Jedle

Děti, které navštěvují některou ze škol Jedličkova ústavu v Praze, rozvíjejí už od první třídy svou zručnost a fantazii. Pravidelně vždy jednou týdně pracují v textilní, dřevařské, keramické a košíkářské dílně. Výrobky, které během školního roku vzniknou, si často nosí domů. Je ale také možné, že jste na ně narazili, když jste šli kolem Obchůdku Borůvka na pražském Vyšehradě.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.