Zimní okénko

Milou zimní dekoraci si lehce vyrobíte jen z několika klacíků a přírodních ozdob. Stačí jen trochu fantazie a otevře se vám kouzelné okénko do neznámých krajů…

Budete potřebovat

  • tenčí rovné klacíky
  • pravítko
  • zahradnické nůžky
  • tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo
  • zelené snítky, větvičky s bobulemi, šišky a jiné vhodné ozdoby
  • štětec
  • bílou akrylovou barvu
  • přírodní provázek

 

 

postup

 

 

1 Klacíky si naměřte podle velikosti plánovaného okénka a zahradnickými nůžkami si nastříhejte 6 ks.

 

 

2 S pomocí tavné pistole z klacíků slepte jednoduché čtvercové okénko.

 

 

3 Spodní a boční stranu okénka ozdobte zelenými snítkami, do rohu vlepte větvičky s bobulemi a šišky či jiné vhodné ozdoby, které máte po ruce.

 

4 S pomocí štětce jen mírně namočeného do bílé akrylové barvy okénko přetřete, ale jen tak, aby výsledek vypadal jen jako jemně pocukrovaný. Můžete přetřít i nalepené ozdoby. Nakonec na okénko připevněte provázek a pověste ho na vhodné místo.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.