Zahradní hliníkový nábytek

Je oblíbený nejen díky pěknému designu, ale i minimálním nárokům na údržbu. Navíc bez problémů odolává jakémukoliv počasí.

Vedle těžšího nábytku železného, litinového nebo ocelového si můžeme pořídit stůl, židle, křesla, lavice či lehátka z lehkého hliníku nebo jeho slitin, například duralu. Vzhledem k nízké hmotnosti nábytku se s ním snadno manipuluje, což většina majitelů a hlavně majitelek jistě uvítá, zvláště pokud chce nábytek po zahradě občas přemísťovat.

Lehátko Torholmen má polohovatelnou opěrku hlavy, kterou můžete nastavit do čtyř různých pozic (Ikea)

Odolný v každém počasí

Kovovou kostru, většinou ještě opatřenou polyesterovým práškovým lakem v bílé, šedé, hnědé, antracitové nebo černé barvě, doplňují stolní desky z tvrzeného skla nebo teakového či umělého dřeva. Sedací nábytek může mít sedáky a opěrky ze dřeva, umělého dřeva nebo z příjemně měkké syntetické omyvatelné tkaniny. U venkovního nábytku je nutné počítat s tím, že bude vystaven vlivům počasí. Proto všechny jeho součásti musí odolávat slunci, dešti, prudkým změnám teplot, suchému i vlhkému vzduchu. Hliník je dostatečně odolný, ze dřevin je vhodný především exotický teak, syntetickým tkaninám mokro nevadí.

Lehká hliníková lehátka snadno přenesete tam, kam právě svítí slunce

Stačí si vybrat

Hliníkový nábytek se vyznačuje střízlivými liniemi, je praktický i elegantní. Ke stolu lze zvolit jednoduché židle nebo pohodlná vyšší křesílka s područkami. Křesla bývají často polohovatelná, takže poslouží nejen při stolování, ale i při pozdějším odpočinku. Pro ukládání nábytku je výhodné, pokud jsou židle stohovatelné nebo skládací, skládací mohou být i stoly.

Kovová kostra křesla bývá doplněna omyvatelnou syntetickou tkaninou

www.ikea.cz, www.jena-nabytek.cz, www.fi eldmann.cz, www.mountfi eld.cz

Hliníkový nábytek je nejen praktický, ale může mít i elegantní design (Mountfield)

 


Text: tvr; foto: archiv firem

Další články

Větve a špalky v interiéru

Větve a špalky v interiéru

Dřevo v bytě nemusí být jen materiálem na nábytek. Jako funkční doplňky i dekorace se v interiéru uplatní různě silné větve a kmínky stromů, plátky a pláty dřeva i celé špalky.

Celý článek

Jak vybírat vchodové dveře

Jak vybírat vchodové dveře

Při výběru vchodových dveří hraje rozhodující roli vzhled, ale i materiálové provedení, bezpečnostní prvky i tepelněizolační vlastnosti. Někdy je nejlepší nechat vyrobit repliku.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Přečtěte si