Foto: Freepik.com

Vytvořte ze zahrady perfektní místo, které si děti zamilují

Máte zahradu a přemýšlíte, jak ji udělat pro děti takovou, aby se stala jejich nejoblíbenějším místem a vás to co nejméně finančně zatížilo? Recyklujte staré a vyřazené věci. Poradíme vám, jak na to.

Zapojte děti, radost bude dvojnásobná

Nezáleží na tom, zda máte velkou zahradu, nebo jenom malou předzahrádku. V každé zahrádce můžete vyrobit hrací prvky, které nebudou stát jmění, ale i tak si získají srdce malých neposedů. Na začátek je třeba si říct, že by se děti měly na tvorbě zahrady podílet s vámi. Dáváte jim kapesné, nebo mají dokonce dětský účet? Zapojte je do akce i finančně. Budou si věcí víc vážit a zároveň tak přispějete k rozvoji jejich finanční gramotnosti. Jedině díky praxi si uvědomí, kolik co stojí a kolik práce to dá, než se dílo podaří.

Vyrobte houpačku ze staré pneumatiky

Jestliže máte na zahradě strom a v garáži se vám povaluje starší pneumatika, není nic jednoduššího než dokoupit pevné lano a ze staré pneumatiky udělat dětem houpačku. Uvidíte, že to možná ocení víc, než kdybyste sestavili nejnovější hrací centrum z hobbymarketu za několik tisíc korun.

Je libo si zahrát piškvorky?

Povalují se vám doma dlaždice, které nevyužijete? Tak je nevyhazujte. Odhrabte na zahradě trochu hlíny a dlaždice do ní usaďte. Vytvoříte tak perfektní hrací pole na piškvorky. A co použít jako hrací kameny? Cokoli vás napadne. Na podzim to mohou být kaštany nebo ořechy, ručně barvené kameny můžete použít po celý rok.

Pusťte uzdu fantazii, palety mají všestranné využití

Zbyly vám palety a nevíte co s nimi? Palety mají opravdu široké využití, v co je nakonec přetvoříte, záleží jenom na vaší fantazii a nápadech vašich dětí. Nechte je vybrat barvu podle jejich vkusu. Palety obruste, natřete a udělejte z nich například lavičku pro děti nebo třeba kuchyňku na hraní, na kterou už jen přivrtáte háčky. Kupte buď dětské plastové nádobí do kuchyňky, nebo použijte vyřazené kuchyňské náčiní. Jako umyvadlo poslouží starý lavor. Z palet se dá vytvořit i domeček. Stačí je spojit do tvaru krychle a místo dveří použít starý závěs nebo záclonu. Nebojte se experimentovat. Děti budou milovat už samotné tvoření.


Další články

Trávník, nebo květnatá louka?

Trávník, nebo květnatá louka?

Pečlivě pěstovaný trávník patřil dlouhá léta k ozdobě každé zahrady. V posledních letech je však nahrazují květnaté louky. Obojí má své výhody i nevýhody, přečtěte si jaké.

Celý článek

Něžná krása violek

Něžná krása violek

Když se rozhodnete pěstovat violky, mohou vám zahradu zdobit fialky nebo i macešky. Proč? Oba druhy spojuje český i latinský rodový název violka a Viola. Přečtěte si o nich více.

Celý článek

Begonie do truhlíku, záhonu i na terasu

Begonie do truhlíku, záhonu i na terasu

Můžete si s nimi vyzdobit květinové záhony na zahradě, terasu či balkon zkrášlí begonie v truhlících a doma v bytě vás potěší krásné květy pokojovek. Podívejte se, z jakých druhů můžete vybírat.

Celý článek