Foto: Shutterstock

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Budete potřebovat:

  • vyšívací plátno
  • plsť
  • rámeček na vyšívání
  • jehlu
  • barevné bavlnky
  • ostré nůžky
  • brožový špendlík

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Motiv, který budete vyšívat, například motýla, si překreslete s pomocí kopírovacího papíru na vyšívací plátno nebo rovnou na plsť. Látku upevněte do vyšívacího rámečku a plochým stehem motiv vyšijte. Můžete vyšívat na plátno či přímo na plsť.

 

Foto: Shutterstock

Hotový motiv ostrými nůžkami vystřihněte, nechte kousek látky kolem výšivky jako okraj. Vystřihněte stejný tvar i z plsti a přiložte ho na spodní stranu výšivky. Bavlnkou pak okraj výšivky i podkladu obšívacím stehem spojte. Na zadní stranu brože připevněte brožový špendlík.

Tip redakce: Brož můžete vyzdobit i korálkovou výšivkou.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Veselá muchomůrka z plsti

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Celý článek

Dýně ze starých svetrů

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Celý článek