Nápady pro ruční práce

Chladné a možná i trochu depresivní období si můžete snadno zpříjemnit, vrhnete-li se na zábavné a relaxační tvoření. Stačí vzít do ruky háček, jehlice nebo vyšívací bavlnky, a hned je člověku lépe na duši.

Háčkovaná kabelka

Baví vás háčkování? Vytvořte pro sebe nebo třeba pro dceru veselou letní háčkovanou kabelku. Sestavte ji z pestrých háčkovaných čtverců a dovnitř všijte bílou podšívku.

 

 

foto: Shutterstock

Babiččiny čtverce

Háčkované takzvané babiččiny čtverce jsou oblíbené při vytváření pokrývek, plédů nebo třeba prostírání na stůl. Můžete je ale využít i jako aplikace na polštářky – stačí je na povlak našít.

 

foto: Shutterstock

Kouzelné aplikace

Skutečně nepřehlédnutelné doplňky si můžete vyrobit s využitím různých textilních aplikací. Vytvořte si své vlastní motivy, nebo využijte nabídky již hotových aplikací, které jsou k dostání v galanteriích.

 

foto: Shutterstock

Macramé podložky

Praktický, a přitom designový doplněk si můžete snadno vytvořit technikou macramé. Podložky využijete pod sklenice nebo pod horké hrnce. Budete potřebovat rozčesávací přízi a znalost kroužkovacího uzlu. Návody, jak na to, najdete na internetu.

 

foto: Shutterstock

Vlastní dekor

Pro zdobení polštářků můžete využít i nejrůznější abstraktní vzory a zvolit barevnost podle svého interiéru. Využít přitom můžete i techniku vyšívání dutou jehlou nebo textilní aplikace.

 

 

foto: Shutterstock

Vyšívané obrázky

Nejen prostírání nebo ubrusy, ale i obrázky v rámečcích k zavěšení na zeď může zdobit nápaditá výšivka. Fantazii se meze nekladou a je jen na vás, jaký motiv na obrázek zvolíte.

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Sami uprostřed přírody

Sami uprostřed přírody

Když koupili pozemek pod lesem, postavili v nejvyšším místě na stráni lavičku. Spali pod širákem a říkali si, že jednou tu bude stát jejich chalupa.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.