Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Budete potřebovat:

  • vyšívací plátno
  • plsť
  • rámeček na vyšívání
  • jehlu
  • barevné bavlnky
  • ostré nůžky
  • brožový špendlík

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Motiv, který budete vyšívat, například motýla, si překreslete s pomocí kopírovacího papíru na vyšívací plátno nebo rovnou na plsť. Látku upevněte do vyšívacího rámečku a plochým stehem motiv vyšijte. Můžete vyšívat na plátno či přímo na plsť.

 

Foto: Shutterstock

Hotový motiv ostrými nůžkami vystřihněte, nechte kousek látky kolem výšivky jako okraj. Vystřihněte stejný tvar i z plsti a přiložte ho na spodní stranu výšivky. Bavlnkou pak okraj výšivky i podkladu obšívacím stehem spojte. Na zadní stranu brože připevněte brožový špendlík.

Tip redakce: Brož můžete vyzdobit i korálkovou výšivkou.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Šálka jako šperk

Šálka jako šperk

Baví vás háčkování? V aktuálním dílu našeho kreativního seriálu si ukážeme, jak si uháčkovat ozdobnou šálku, kterou budeme moct nosit jako šperk. Doplníme ji třásněmi a bižuterií.

Celý článek

Pestré jarní dekorace

Pestré jarní dekorace

Vytvořte si doma svěží jarní atmosféru! Ve speciálu Pestré jarní dekorace najdete inspiraci na výrobu jarních a velikonočních dekorací a bytových doplňků. Speciál přináší jednoduché a srozumitelné návody na vlastnoruční jarní tvoření z přírodnin a dalších snadno dostupných materiálů.

Celý článek

Nápady pro ruční práce

Nápady pro ruční práce

Chladné a možná i trochu depresivní období si můžete snadno zpříjemnit, vrhnete-li se na zábavné a relaxační tvoření. Stačí vzít do ruky háček, jehlice nebo vyšívací bavlnky, a hned je člověku lépe na duši.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.