Voničky ze sójového vosku

Z přírodního vosku si můžete snadno doma udělat vonné svíčky, ale můžete ho použít i na výrobu originálních voniček. Ozdobte je krásnými sušenými květy a bylinkami.

Budete potřebovat

  • formičky na odlévání (např. na mýdla)
  • sušené květiny a bylinky
  • sójový vosk (nebo jiný přírodní)
  • esenciální olej
  • špejli
  • dlouhé pinzetu

 

 

Postup

 

 

1 Nachystejte si sušené květiny, mohou být i vylisované. Vhodné jsou i aromatické bylinky. Přírodní vosk (v našem případě sójový) rozehřejte v rendlíku umístěném v horké vodní lázni. Sójový vosk má nízký bod tání, nebude to tedy trvat dlouho. Přidejte do něj několik kapek oblíbeného esenciálního oleje a promíchejte. Vosk nalijte do připravených formiček na odlévání.

 

 

 

2 S pomocí dlouhé pinzety do formiček s voskem vkládejte sušené květiny a bylinky. Pěkně je uspořádejte, aby byly voničky hezké i na pohled. Kombinujte květy a bylinky podle tvarů a barev do zajímavé kompozice.

 

 

 

3 Pokud chcete voničky zavěsit na stužku a formičky nemají čep pro vytvoření otvoru, vložte do tuhnoucího vosku kousek špejle. Nechte vosk ztuhnout a poté hotové výrobky z forem opatrně vyjměte.


Tip
Na výrobu voniček můžete použít i usušené květy slaměnek. Hotové vypadají pěkně, když z nich připravíte dárkové krabičky pro své blízké. Vosk můžete také nalít do malých plechovek či skleniček, ze kterých ho pak už nebudete vyklápět.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek