Voňavé stromečky

Z kávových zrnek můžete připravit nejen lahodný nápoj, ale můžete je použít také jako zajímavý materiál pro tvoření. Vyrobte z nich třeba voňavé stromečky nebo závěsné srdíčko.

Na stromeček budete kromě kávových zrnek potřebovat polystyrenovou kouli nebo kužel, tyčku nebo klacík, nůž, univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli, hnědou akrylovou barvu, štětec, květináček nebo šálek, aranžovací hmotu, provázek, krajku, stužky, suchý mech, dekorativní písek apod. na dozdobení.

Polystyrenovou kouli nebo kužel nejprve natřete nahnědo a když barva zaschne, postupně na ně nalepujte kávová zrníčka. Lepte je pěkně těsně vedle sebe. Pokud chcete, můžete je doplnit i dalším vhodným kořením či přírodninami. Nechte lepidlo důkladně zaschnout a pak můžete nainstalovat kmínek. Nejprve ho nožem na obou stranách seřízněte do špičky a pak ho zapíchněte z jedné strany do polystyrenové koule nebo kuželu a z druhé strany do aranžovací hmoty vložené do květináčku nebo vhodného šálku. Povrch aranžovací hmoty v květináčku zakryjte suchým mechem nebo jiným vhodným materiálem.


Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek