Voňavé stromečky

Z kávových zrnek můžete připravit nejen lahodný nápoj, ale můžete je použít také jako zajímavý materiál pro tvoření. Vyrobte z nich třeba voňavé stromečky nebo závěsné srdíčko.

Na stromeček budete kromě kávových zrnek potřebovat polystyrenovou kouli nebo kužel, tyčku nebo klacík, nůž, univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli, hnědou akrylovou barvu, štětec, květináček nebo šálek, aranžovací hmotu, provázek, krajku, stužky, suchý mech, dekorativní písek apod. na dozdobení.

Polystyrenovou kouli nebo kužel nejprve natřete nahnědo a když barva zaschne, postupně na ně nalepujte kávová zrníčka. Lepte je pěkně těsně vedle sebe. Pokud chcete, můžete je doplnit i dalším vhodným kořením či přírodninami. Nechte lepidlo důkladně zaschnout a pak můžete nainstalovat kmínek. Nejprve ho nožem na obou stranách seřízněte do špičky a pak ho zapíchněte z jedné strany do polystyrenové koule nebo kuželu a z druhé strany do aranžovací hmoty vložené do květináčku nebo vhodného šálku. Povrch aranžovací hmoty v květináčku zakryjte suchým mechem nebo jiným vhodným materiálem.


Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…