Voňavé náplně do aromalampy

Vyrobte si snadno a rychle zcela přírodní vonné náplně do aromalampy. Stačí je pak jednoduše zahřát nad plamenem svíčky a bytem se vám rozvoní léto…

Budete potřebovat

  • včelí vosk
  • kokosový olej
  • esenciální oleje
  • sušené bylinky
  • vhodné formičky

 

Postup

1 V kastrůlku ve vodní lázni rozehřejte včelí vosk a přidejte trochu kokosového oleje. Přisypte sušené vonné bylinky (například květy levandule) a přikápněte několik kapek esenciálního oleje – podle zvolené bylinky.

2 Směs nalijte do vhodných malých formiček (například na bonbóny nebo malá mýdla apod.) a nechte ji ztuhnout. Potom voskové náplně z formy vyklopte.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.