Vintage svatba

Svatba patří k jednomu z nejvýznamnějších okamžiků v životě. A svatba ve stylu vintage má své jedinečné kouzlo. K dekoracím můžete využít přírodní materiály a romantické krajky. Díky jednoduchému návodu zvládnete i výrobu originálních skleniček pro novomanžele.

1
Připravte si skleničku na šumivé víno, sisalový provázek, nůžky, drobné plastové květy, jutovou stuhu s krajkou a tavnou pistoli.

2
Sisalový provázek začněte omotávat od spodního okraje sklenice – od paty. Upevňujte ho pomocí tavné pistole – pracujte opatrně po malých částech, protože lepidlo rychle schne.

3
Při omotávání postupujte směrem nahoru po stopce, kde lepidlo není třeba. Provázek musí být omotaný nahusto, aby dobře držel. K lepidlu se opět vraťte, až budete u kalichu skleničky.

4
Práci s provázkem ukončete zhruba v polovině kalichu. Poté ustřihněte jutovou stuhu s krajkou v takové délce, aby pokryla skleničku po celém jejím obvodu. Nebojte se tady dát trochu víc lepidla, aby stuha dobře držela.

5
Romantický vzhled umocněte plastovými květy nalepenými v pravidelných odstupech doprostřed stuhy.

 

Tip

S dekoracemi v přírodním stylu můžete kouzlit, jak sami chcete – na skleničkách se budou vyjímat dřevěné ozdoby, krajky i stuhy.

 


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek