Věnec z rámečků

K vytvoření zajímavého věnce můžete využít i zcela netradiční materiál – například malé rámečky na obrázky. Doplňte je třeba stuhami a dalšími drobnostmi, které se vám doma nahromadily.

Budete potřebovat

  • dřevěné rámečky na obrázky
  • tavnou pistoli
  • bílý papírový provázek
  • mušle
  • ozdoby
  • organtýn
  • stuhy
  • nůžky

 

 

 

Postup

 

 

 

1 Rámečky složte do kruhu a pomocí tavné pistole je k sobě slepte. Před lepením je dobré si tužkou vyznačit místa spojů. V místě slepení ještě rámečky pro zpevnění svažte provázkem. Konce provázků nechte volně přesahovat. Využijete je tak k výtvarnému efektu.

 

 

 

2 Věncem pevně propleťte a provažte světle krémový organtýn. Vytvořte velké, efektní uzle.

 

 

 

3 Vyberte si různé druhy mušlí nebo kamínků a přilepte je na jednotlivé rámečky i na organtýn. Umístění mušlí je potřeba si předem dobře vyzkoušet. Méně ozdob je většinou lepší, než aby jich bylo moc.

 

 

 

4 Ze stužek a provázku si vytvořte velkou mašli. Pak ji spolu s provázkem na zavěšení přivažte na vrchol věnce.

 

 

 

5 Na závěr přilepte na věnec ozdoby, například vosková srdíčka. Při lepení horkou pistolí je potřeba dát pozor, aby se vosková ozdoba neroztavila.

 

 

 

6 Hotový věnec pověste na dveře. Použitý materiál obstojí i na venkovních dveřích domů.


Tip autorky návodu

Možná, že znáte situaci, kdy se doma hromadí nejrůznější předměty a dekorace, pro které nemáte využití, ale vyhodit se vám je nechce. Já jsem takhle již několik let přemisťovala kulaté rámečky na obrázky. Stále se do nich nic nehodilo, a tak jsem se rozhodla využít je k jinému účelu než rámování, a slepila jsem z nich věnec na dveře. Na jeho výrobu jsem využila i další z mých „sbírkových předmětů“ – mušle a ozdoby. Zkuste se vypořádat stejným způsobem třeba se starými náramky, kroužky na záclony nebo i krabičkami od sýrů nebo kosmetiky.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Jak poznat zdravé sazenice

Jak poznat zdravé sazenice

Pro úspěšné pěstování je důležité umět poznat zdravé sazenice. Poradíme vám, jak na to, a jak se sadbou správně zacházet, abyste se za několik týdnů dočkali úrody zeleniny i barevných květů letniček.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.