Věnec s podzimními plody

Žaludy, kaštany, oříšky či drobné šišky… To vše dělá z tohoto podzimního věnce skutečně unikátní kousek plný přírody. Přineste si z procházky materiál a pusťte se do tvoření!

budete potřebovat

  • karton
  • tužku
  • nůžky
  • suché plody – žaludy, ořechy, bukvice, kaštany
  • šišky, suché listy, kousky kůry

 

postup

* S pomocí většího a menšího talíře si na karton nakreslete kruh velikosti budoucího věnce a vystřihněte ho.

* Tavnou pistolí pak na karton nalepujte různé suché plody, listy a kousky kůry. Lepte je těsně vedle sebe i přes sebe, aby karton neprosvítal a věnec byl bohatý.

* Nakonec na věnec připevněte provázek na zavěšení.

foto: Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…