Stálezelený podzimní věnec

Z živých zelených větviček a trvanlivých dekorací si můžete snadno vytvořit podzimní věnec, který díky vlhkému základu vydrží dlouho zelený. Inspirujte se naším návodem.

Budete potřebovat

  • věnec z aranžovací hmoty Oasis
  • zahradní nůžky
  • kousky skořice
  • lotosové květy
  • pravé nebo umělé plody a listy
  • zelené větvičky jehličnanů a buxusu
  • aranžovací drátek
  • tavnou pistoli
  • mísu na vypodložení

 

postup

 

1 Základ věnce z aranžovací hmoty dejte na několik hodin do vody, aby pomalu nasákl. Neponořujte ho násilím, pak by byla hmota plná vzduchových bublinek a rostliny by v ní neměly dostatek vody. Poté věnec položte na mísu a můžete začít zdobit. Po stranách do věnce zastrkujte větvičky nastříhané na malé kousky.

 

2 Větvičkami vyplňte vnější i vnitřní okraj věnce. Střídejte druhy zeleně.

 

3 Jakmile máte hotový zelený základ, zapíchněte do něj ozdoby a plody. Je potřeba vše barevně sladit a rozdělit po celém obvodu věnce. To, co nejde zapíchnout, přivažte aranžovacím drátkem nebo přilepte pistolí.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Letničky na kamennou zídku

Letničky na kamennou zídku

Které květiny vysadit pro zkrášlení či zakrytí kamenné zahradní zídky? Zkuste zkombinovat například osvědčené petúnie s ostálkami, balzamínami a dalšími kráskami.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.