Stálezelený podzimní věnec

Z živých zelených větviček a trvanlivých dekorací si můžete snadno vytvořit podzimní věnec, který díky vlhkému základu vydrží dlouho zelený. Inspirujte se naším návodem.

Budete potřebovat

  • věnec z aranžovací hmoty Oasis
  • zahradní nůžky
  • kousky skořice
  • lotosové květy
  • pravé nebo umělé plody a listy
  • zelené větvičky jehličnanů a buxusu
  • aranžovací drátek
  • tavnou pistoli
  • mísu na vypodložení

 

postup

 

1 Základ věnce z aranžovací hmoty dejte na několik hodin do vody, aby pomalu nasákl. Neponořujte ho násilím, pak by byla hmota plná vzduchových bublinek a rostliny by v ní neměly dostatek vody. Poté věnec položte na mísu a můžete začít zdobit. Po stranách do věnce zastrkujte větvičky nastříhané na malé kousky.

 

2 Větvičkami vyplňte vnější i vnitřní okraj věnce. Střídejte druhy zeleně.

 

3 Jakmile máte hotový zelený základ, zapíchněte do něj ozdoby a plody. Je potřeba vše barevně sladit a rozdělit po celém obvodu věnce. To, co nejde zapíchnout, přivažte aranžovacím drátkem nebo přilepte pistolí.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Zvěřinové hody

Zvěřinové hody

Patříte-li k milovníkům zvěřiny, přijdou vám určitě vhod chutné a osvědčené recepty na úpravu masa z divočáka nebo srnčího. Dáte si steak, nebo raději gulášek?

Celý článek

Růže z juty

Růže z juty

Vytvořte si s námi květinové aranžmá, které vám zaručeně neuvadne a budete se z něj moci těšit třeba celý rok. Jeho základem jsou atraktivní růže z přírodního textilu.

Celý článek

Krbová kamna s výměníkem

Krbová kamna s výměníkem

Jedním z možných řešení pro vytápění domu i ohřívání vody jsou krbová kamna s výměníkem. Můžete je propojit s radiátory, a přitom si dál užívat pohledu do plamenů i sálajícího tepla.

Celý článek

Koberce tkané z ovčí vlny jsou napořád

Koberce tkané z ovčí vlny jsou napořád

Ručně tkané koberce z ovčí vlny u nás umí vyrobit jen Zdeňka Zábojová ze Sebranic. Jedinečná technologie zůstává v rodině – nově v ní pokračuje i dcera paní Zdeňky, Blanka Šestáková. Unikátní technologii výroby „odkoukala“ od rodičů, kteří mají rodinnou firmu.

Celý článek

Přečtěte si

Když se cestovatelé usadí

Když se cestovatelé usadí

www.chatar-chalupar.cz

Na návštěvu vyjíždíme plni zvědavosti, čím rodině cestovatelů, která žila i v nejdrsnější kanadské divočině, učaroval podkrkonošský statek přestavěný na penzion, že ji k sobě natrvalo připoutal.

Sladěná dvojice: dřez a baterie

Sladěná dvojice: dřez a baterie

www.peknebydleni.cz

Kuchyňský dřez a baterie – neslouží už tolik k mytí nádobí, ale stále jsou třeba. A ovšem podléhají trendům. Ty současné přinášejí dřezy barevné, prostorné, s praktickými vychytávkami a baterie, které nabídnou dlouhou životnost a kuchyni ozdobí.