Slavnostní prostírání

Oslava narozenin, svatba, rodinné setkání… to vše jsou příležitosti pohrát si se slavnostní výzdobou stolu. Využijte k tomu dýně s jejich krásnými tvary i barvami.

Oranžová a šedá

Výrazná oranžová barva dýní pěkně vynikne v kombinaci s šedou barvou běhounu, svíček a podnosu. Doplnit je můžete i šedozelenými snítkami eukalyptu nebo větvičkami soranžovými bobulemi.

foto: Shutterstock

V jemných tónech

Bílé drobné dýně působí velice ozdobně. Můžete je doplnit dekoracemi v bílé, světle šedé či světle zelené barvě a bílými květinami, a vytvoříte tak elegantní a vkusné zátiší.

foto: Shutterstock

Pestrobarevné aranžmá

Máte-li rádi zářivé barvy a čerstvé květiny, vyzdobte si stůl kytičkami v oranžových a červených tónech. Naaranžujte je do vydlabaných dýní, do kterých vložíte kousek igelitu a mokré zelené aranžovací hmoty.

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Výzdoba s vůní jehličí

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…