Slavnostní prostírání

Oslava narozenin, svatba, rodinné setkání… to vše jsou příležitosti pohrát si se slavnostní výzdobou stolu. Využijte k tomu dýně s jejich krásnými tvary i barvami.

Oranžová a šedá

Výrazná oranžová barva dýní pěkně vynikne v kombinaci s šedou barvou běhounu, svíček a podnosu. Doplnit je můžete i šedozelenými snítkami eukalyptu nebo větvičkami soranžovými bobulemi.

foto: Shutterstock

V jemných tónech

Bílé drobné dýně působí velice ozdobně. Můžete je doplnit dekoracemi v bílé, světle šedé či světle zelené barvě a bílými květinami, a vytvoříte tak elegantní a vkusné zátiší.

foto: Shutterstock

Pestrobarevné aranžmá

Máte-li rádi zářivé barvy a čerstvé květiny, vyzdobte si stůl kytičkami v oranžových a červených tónech. Naaranžujte je do vydlabaných dýní, do kterých vložíte kousek igelitu a mokré zelené aranžovací hmoty.

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Oživte byt mozaikou

Oživte byt mozaikou

Přemýšlíte o tom, jaký obklad zvolit do koupelny či kuchyně? Mozaika pomůže při obkládání problematických míst a dokáže také zajímavě doplnit větší plochy.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.