foto: Shutterstock

Slavnostní prostírání

Oslava narozenin, svatba, rodinné setkání… to vše jsou příležitosti pohrát si se slavnostní výzdobou stolu. Využijte k tomu dýně s jejich krásnými tvary i barvami.

Oranžová a šedá

Výrazná oranžová barva dýní pěkně vynikne v kombinaci s šedou barvou běhounu, svíček a podnosu. Doplnit je můžete i šedozelenými snítkami eukalyptu nebo větvičkami soranžovými bobulemi.

foto: Shutterstock

V jemných tónech

Bílé drobné dýně působí velice ozdobně. Můžete je doplnit dekoracemi v bílé, světle šedé či světle zelené barvě a bílými květinami, a vytvoříte tak elegantní a vkusné zátiší.

foto: Shutterstock

Pestrobarevné aranžmá

Máte-li rádi zářivé barvy a čerstvé květiny, vyzdobte si stůl kytičkami v oranžových a červených tónech. Naaranžujte je do vydlabaných dýní, do kterých vložíte kousek igelitu a mokré zelené aranžovací hmoty.

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek