Půvab podzimu

Zkrášlete svůj domov hřejivými barvami podzimu. Vnesete tak do něj útulno i optimismus. Oranžová, žlutá i červená působí vesele a příjemně. Inspirujte se našimi tipy.

Červené bobule

Větvičky s červenými bobulkami patří k těm nejkrásnějším dekoracím, které nám podzim nabízí. Najdete je na různých keřích a stromech, a tak je nezapomeňte využít do svých aranžmá.


foto Shutterstock

Lahvičky jako svícen

K vytvoření působivé dekorace můžete využít pěkné lahvičky nebo sklenice. Čtyři lahvičky ozdobte krajkou, provázkem a snítkami podzimních bobulí a květů. Pak je umístěte na vhodný podnos nebo do krabičky.


 

foto Shutterstock

Pestrobarevné aranžmá

Doplňte kytici na podzimní stůl červenými bobulemi. Aby výsledek pěkně ladil, použijte například žluté, červené a oranžové květy růží, gerber či lilií.


foto Shutterstock

Květináč místo vázy

Barva terakoty se s podzimními květy hezky doplňuje. Použijte malé hliněné květináčky místo váziček a naaranžujte do nich květiny na stůl. Využijte při tom zelenou floristickou hmotu, kterou necháte nasáknout vodou.


foto Shutterstock

Svícny z jablek

Pěkná červená jablka můžete použít i jako krátkodobou dekoraci na stůl a vyrobit z nich svícny. Jablka v horní části seřízněte, vydlabejte a vložte do nich svíčku. Doplňte ji zeleným mechem a větvičkami s červenými bobulkami.


foto Shutterstock

Svíčka zdobená skořicí

Skořicová kůra působí velmi dekorativně. Využijte ji na ozdobení silnější svíčky. Nalepte ji na ni a převažte provázkem. Při zapalování svíčky buďte opatrní a nenechte ji hořet bez dozoru, skořice je hořlavá.


 

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Oživte byt mozaikou

Oživte byt mozaikou

Přemýšlíte o tom, jaký obklad zvolit do koupelny či kuchyně? Mozaika pomůže při obkládání problematických míst a dokáže také zajímavě doplnit větší plochy.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.