foto Shutterstock

Půvab podzimu

Zkrášlete svůj domov hřejivými barvami podzimu. Vnesete tak do něj útulno i optimismus. Oranžová, žlutá i červená působí vesele a příjemně. Inspirujte se našimi tipy.

Červené bobule

Větvičky s červenými bobulkami patří k těm nejkrásnějším dekoracím, které nám podzim nabízí. Najdete je na různých keřích a stromech, a tak je nezapomeňte využít do svých aranžmá.


foto Shutterstock

Lahvičky jako svícen

K vytvoření působivé dekorace můžete využít pěkné lahvičky nebo sklenice. Čtyři lahvičky ozdobte krajkou, provázkem a snítkami podzimních bobulí a květů. Pak je umístěte na vhodný podnos nebo do krabičky.


 

foto Shutterstock

Pestrobarevné aranžmá

Doplňte kytici na podzimní stůl červenými bobulemi. Aby výsledek pěkně ladil, použijte například žluté, červené a oranžové květy růží, gerber či lilií.


foto Shutterstock

Květináč místo vázy

Barva terakoty se s podzimními květy hezky doplňuje. Použijte malé hliněné květináčky místo váziček a naaranžujte do nich květiny na stůl. Využijte při tom zelenou floristickou hmotu, kterou necháte nasáknout vodou.


foto Shutterstock

Svícny z jablek

Pěkná červená jablka můžete použít i jako krátkodobou dekoraci na stůl a vyrobit z nich svícny. Jablka v horní části seřízněte, vydlabejte a vložte do nich svíčku. Doplňte ji zeleným mechem a větvičkami s červenými bobulkami.


foto Shutterstock

Svíčka zdobená skořicí

Skořicová kůra působí velmi dekorativně. Využijte ji na ozdobení silnější svíčky. Nalepte ji na ni a převažte provázkem. Při zapalování svíčky buďte opatrní a nenechte ji hořet bez dozoru, skořice je hořlavá.


 

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek